Porady i inspiracje

Co kryje się pod hasłem “wynajem podnośników Katowice”? Sprawdź!

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i prowadzisz firmę w branży budowlanej, wiesz jak bardzo liczy się dobrze dopasowany do sytuacji i wydajny sprzęt. Tym bardziej jeśli mowa o zaawansowanych i wymagających zadaniach na dużych wysokościach. Właśnie w takich okolicznościach jednym z najlepszych rozwiązań jest wynajem podnośników. Ale co konkretnie kryje się pod tym hasłem i czego się spodziewać? Sprawdź już teraz!

Czy wynajem Ci się opłaci?

Wielu właścicieli firm staje przed poważnym dylematem, zadając sobie pytanie – czy wynajem urządzeń w ogóle jest opłacalny? Śpieszymy z odpowiedzią – w przypadku wielkogabarytowych maszyn takich jak podnośniki teleskopowe – zdecydowanie tak! A dlaczego? Powodów jest co najmniej kilka, my jednak wymienimy te, które są najbardziej istotne z punktu widzenia większości przedsiębiorców:

 • niskie opłaty – wynajmując, płacić tylko za wskazany w umowie okres – finalny koszt jest znacznie niższy niż w przypadku zakupu urządzenia;
 • brak konieczności samodzielnego rejestrowania oraz dbania o stan techniczny maszyn (w tym np. koszty i terminy przeglądów, napraw czy konserwacji);
 • brak konieczności zapewnienia stałego miejsca do parkowania podnośników teleskopowych, których konstrukcje bywają dość obszerne.

Jednak jedną z topowym i najbardziej istotnych zalet wynajmu jest oczywiście fakt, że na określony czas można wynająć dowolny sprzęt, który będzie jak najlepiej dopasowany do konkretnej sytuacji. Wynajem zapewnia większą elastyczność i możliwość wyboru urządzeń, które gwarantują indywidualne podejście oraz odpowiadają na specyficzne zapotrzebowanie w danym momencie.

Wynajem podnośników koszowych czy nożycowych?

Decydując się na wynajem, warto przede wszystkim wiedzieć – jaki sprzęt chce się wypożyczyć, ponieważ nieco inne funkcje posiadają podnośniki teleskopowe koszowe a inną zwyżki nożycowe. I choć dla wielu osób może wydawać się to oczywiste, to jednak dla pewności przybliżymy pokrótce charakterystykę oraz zastosowanie obydwu maszyn do prac na wysokościach.

Podnośniki koszowe

Ten rodzaj podestów ruchomych wyposażony jest w teleskopowe ramię o dużym zasięgu, które zakończone jest niewielkim koszem, przeznaczonym dla pracowników. Ramię urządzenia może posiadać konstrukcję wysuwaną lub przegubową/łamaną. Podnośniki koszowe występują także w opcji z napędem spalinowym lub z napędem elektrycznym.

Najczęściej bywają wykorzystywane do prac wysokościowych – maksymalny zasięg najbardziej wydajnych podnośników koszowych wynosi nawet do 30 metrów. Na placu budowy korzysta się z nich, aby umożliwić specjalistom dotarcie na wyższe kondygnacje, ocenę postępu prac, czy działania z zakresu montażu elementów, orynnowania, oświetlenia i inne prace budowlane czy też odśnieżanie dachów.

Podnośniki nożycowe

Podnośniki nożycowe to z kolei zwyżki o zupełnie odmiennej budowie. Urządzenia te posiadają większą niż kosz platformę umieszczoną na zlokalizowanych równolegle nożycowych ramionach. Tego typu konstrukcja urządzenia zapewnia co prawda znacznie mniejszą wysokość unoszenia, ale większy udźwig, pozwalając na unoszenia nawet do 3-4 pracowników wraz z narzędziami i materiałem jednocześnie.

Kiedy potrzebujesz zwyżki w miejscu pracy? Podesty ruchome nożycowe przydają się zarówno do prac budowlanych, jak i tych z zakresu pielęgnacji zieleni czy ogólnie usług związanych z utrzymaniem porządku w przestrzeni publicznej (np. mycie okien na dużej wysokości, wycinka drzew, usługi związane z malowaniem, odnowieniem lub czyszczeniem elewacji).

Wynajem podnośników Katowice

Jak znaleźć wypożyczalnię sprzętu podnośnikowego w Katowicach? Najlepiej oczywiście jeśli ma się możliwość uzyskania polecenia od znajomych, którzy już mieli okazję korzystać w swojej firmie z podobnych usług i są w stanie zaproponować sprawdzone rozwiązania.

Inną opcją, chyba najbardziej popularną obecnie jest wyszukanie usługi przez Internet. Wpisując w wyszukiwarkę hasła takie jak “wynajem podnośników Katowice“, “wynajem zwyżek Katowice” czy “zwyżka Katowice” trafić można na strony internetowe najbardziej popularnych wypożyczalni sprzętu na terenie województwa śląskiego. Warto jednak wiedzieć, jak spośród nich wybrać tę najlepszą.

Gdzie wynająć podnośnik na terenie Katowic?

Przechodząc do wynajmu podnośników koszowych czy nożycowych należy przejrzeć strony internetowe pod kątem tego, czy:

 • posiadają odpowiedni sprzęt,
 • są wiarygodne – podany jest adres siedziby, aktywny numer telefonu i najważniejsze dane,
 • w sieci znaleźć można znaleźć informację, że wypożyczalnia jest zarejestrowana w KRS.

Ponadto, dobrze przyjrzeć się również temu, ile na rynku funkcjonuje firma.

Gdy wybierzesz już konkretną wypożyczalnie, skontaktuj się z jej przedstawicielem, by przedstawił Ci wszystkie istotne informacje dotyczące opłat za wynajem zwyżki, dostępnych okresów wypożyczenia urządzeń a także potwierdził, czy wybrana przez Ciebie maszyna będzie wolna w konkretnym terminie.

W wypożyczalni podnośników

Aby wynajem podnośników przebiegał bez problemów warto również dokładnie przeanalizować otrzymaną umowę. Co warto sprawdzić przed złożeniem podpisu?

 • czy zgadzają się wszystkie dane zawarte w umowie – zarówno te dotyczące wypożyczalni, jak i firmy, która wynajmuje od niej podnośniki;
 • czy informacje dotyczące wybranego urządzenia są prawidłowe;
 • czy umowa na wynajem uprawnia do skorzystania z usługi serwisowania podnośnika w razie jego uszkodzenia czy problemów ze stanem technicznym;
 • czy wypożyczalnia może zorganizować transport podnośników do siedziby klientów, a jeśli tak, to jaki jest koszt takiej usługi;
 • a także ogólne warunki – np. jakie są opłaty za niezwrócenie podnośnika na czas, czy kiedy można przedłużyć najem.

Podsumowanie

Do prac na dużych wysokościach warto wynająć podnośnik koszowy lub wielofunkcyjną i użyteczną zwyżkę. Katowice jako jedno z większych polskich miast dysponuje sporą liczbą wypożyczalni z nowoczesnym sprzętem. A na terenie całego Śląska znajdziesz ich jeszcze więcej, w tym niektóre oferujące wynajem podnośników koszowych i nożycowych razem z dowozem do klientów.

google_news