Porady i inspiracje

Co należy wiedzieć o studiach niestacjonarnych?

Studia to ważna część życia dla wielu młodych ludzi. Niektórzy jednak wolą pracować i zarabiać, zamiast zdobywać wykształcenie. Rozwiązaniem może być edukacja w trybie zaocznym lub w trybie online, które bardzo ułatwia zdobycie wyższego wykształcenia nawet najbardziej zapracowanym osobom.

Wybierz, kiedy chcesz się uczyć

Decydując się na naukę niestacjonarną, do pewnego stopnia wybierasz, kiedy chcesz się uczyć. Spotkania na uczelni co 2-3 tygodnie dają dużo możliwości wykorzystania czasu pomiędzy zjazdami. To znaczy, że możesz kształcić się równolegle z pracą lub doskonalić swoje zainteresowania, podróżować lub zawodowo uprawiać sport.

Wiek również nie jest przeszkodą w podjęciu nauki. Studia niestacjonarne mogą podjąć osoby pracujące i posiadające rodzinę. Wymogiem jest jedynie świadectwo maturalne.

Wygodne studia niestacjonarne

Oferta studiów dziennych jest bogata: https://vistula.edu.pl/oferta-edukacyjna/stacjonarne. Jednak niezależnie od tego, czy szukasz programu licencjackiego, czy magisterskiego, studia niestacjonarne dają równie wiele opcji. Do wyboru jest wiele kierunków kształcenia np.: https://vistula.edu.pl/oferta-edukacyjna/niestacjonarne.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula już w czerwcu podaje plan spotkań dla studentów zaocznych na cały rok akademicki oraz terminy sesji egzaminacyjnych. Znając te daty, możesz zaplanować swój terminarz spotkań z góry na długi czas.

A może wybrać nauczanie przez Internet?

Studiowanie online jest dostępne na coraz większej liczbie uczelni. Na Akademii Vistula są kierunki, w których 50% materiału jest realizowane poprzez internetowe platformy dydaktyczne. Wszystkie materiały z wykładów są dostępne online przez cały czas trwania studiów. Jest to zatem bardzo elastyczna forma nauczania. Wymaga jednak sporej samodyscypliny.

Kadra nauczycielska jest wykwalifikowana i pomocna w prowadzeniu, kierowaniu i przekazywaniu informacji zwrotnych. Wymogi na kierunkach niestacjonarnych są tak samo wysokie, jak na studiach zaocznych. Pomimo to, uczelnie starają się pomóc, bo rozumieją, że pracujący studenci rzadziej poświęcają na studia tyle samo wysiłku, co studenci studiów stacjonarnych.

google_news