Większość ubezpieczycieli działających na rynku polskim, wstąpiło do programu bezpośredniej likwidacji szkód. Co jest celem tego programu? Jak ma się to do kierowców? Przyjrzyjmy się BLS nieco bliżej.
Koniec z wydłużającymi się procesami likwidacyjnymi szkód
Jeszcze nie tak dawno każdy proces zgłaszania stłuczki, czy też innego wypadku drogowego, należał do bardzo długich i żmudnych. Trzeba było się uzbroić w cierpliwość, aż sprawę doprowadzi się do końca. Obecnie wygląda to już całkiem inaczej. Można powiedzieć, że wiecznie wydłużający się proces likwidacyjny to już przeszłość. Jest to świetna wiadomość dla wszystkich kierowców w naszym kraju.
Wszystko za sprawą BLS ubezpieczenie na https://najtaniejuagenta.pl/ Bezpośrednia likwidacja szkód jest świetną inicjatywą. Dzięki temu poszkodowani nie muszą kompletować żadnej dokumentacji. Znacznie przyspieszony proces, to także przyspieszone otrzymanie środków.
Jak widać na załączonym obrazku, bezpośrednia likwidacja szkód jest opłacalnym rozwiązaniem. Zanim podpiszemy umowę o ubezpieczeniu z danym towarzystwem ubezpieczeniowym, to sprawdźmy, czy ubezpieczyciel wstąpił do tego programu. Nikt nie chce przecież być niemile zaskoczonym w razie jakiegoś poważnego zdarzenia drogowego.
Taką informację znajdziemy:
- W dokumencie CUK,
- Na stronie internetowym danego towarzystwa ubezpieczeniowego,
- Bezpośrednio u ubezpieczyciela.
Kto nie może skorzystać z bezpośredniej likwidacji szkód?
Niestety bezpośrednia likwidacja szkód nie obejmuje wszystkich zdarzeń, które zdarzają się na drogach. Jakie są podstawowe wyłączenia? Są to wypadki osobowe, powstałe poza granicami naszego kraju, wypadki, w których bierze udział więcej niż dwa pojazdy, jak i majątkowe, których wartość wynosi powyżej 30 tysięcy złotych.
Ubezpieczenie GAP
Bezpośrednia likwidacja szkód to absolutna podstawa w obecnych czasach. Jednak, gdy jesteśmy właścicielami nowego samochodu wziętego w leasing, czy też w kredyt wprost z salonu, to musimy mieć świadomość, że pieniądze z ubezpieczenia nie zawsze pokryją szkody. Co w takiej sytuacji? Mając nowy samochód, powinniśmy pomyśleć na poważnie o ubezpieczeniu GAP.
Ubezpieczenie GAP ma na celu bezpośrednią ochronę przed finansową utratą, gdy nasz samochód ulegnie wypadkowi, czy też po prostu zostanie skradzione. GAP pochodzi z języka angielskiego. Chodzi o ubezpieczenie od straty finansowej. Mowa o szkodzie całkowitej po kradzieży, czy też po wypadku. Takie ubezpieczenie jest oferowane przez coraz więcej ubezpieczycieli. Na naszych drogach w końcu jeździ sporo nowych samochodów. Ubezpieczenie można wykupić stacjonarnie, czy też załatwiając wszystko online.
Nieco więcej na temat ochrony GAP możemy przeczytać na stronie internetowej https://najtaniejuagenta.pl/ubezpieczenie-gap-ochrona/ Dla niektórych kierowców jest to całkowita nowość.