Wydarzenia Cieszyn

Wisła: Z siekierą na sąsiada. Trwają czynności zmierzające do aresztowania agresora

Fot. OSP Wisła Centrum / Facebook

Wisła wciąż jest w szoku po wydarzeniach, do których doszło w ostatni wtorek rano. Jak informuje Andrzej Hołdys, prokurator rejonowy w Cieszynie, sprawca brutalnego napadu jest ustalony i trwają czynności zmierzające do tymczasowego aresztowania mężczyzny.

O tragicznych wydarzeniach informowaliśmy tutaj, gdy rankiem 29 marca w Wiśle lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Choć wówczas policja i prokuratura milczały, na jego pokładzie znajdował się walczący o życie mężczyzna – znany i ceniony działacz społeczny, związany z wiślańskim samorządem – który stał się ofiarą brutalnej napaści. – Ustalony sprawca, z na razie nie do końca ustalonych przyczyn, pobił niebezpiecznymi przedmiotami sąsiada – mówi Andrzej Hołdys.

Pokrzywdzony znajduje się w tej chwili w szpitalu w stanie ciężkim. Z ustaleń wynika, że agresor powalił go na ziemię i ugodził kilkakrotnie kamieniem w twarz. Gdy świadkowie ataku ratowali ofiarę, mężczyzna wrócił z narzędziem w ręku, którym uderzył rannego w głowę. Nieoficjalnie wiadomo, że była to siekiera…

Więcej na ten temat także w najnowszym numerze “Głosu Ziemi Cieszyńskiej” z 1 kwietnia. E-wydanie można kupić również tutaj.

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kryminalny
Kryminalny
2 lat temu

W sprawie nie chodzi o pobicie tylko usiłowanie zabójstwa i ciężkie uszkodzenie ciała z użyciem narzędzia

Nieoficjalnie
Nieoficjalnie
2 lat temu

Z nieoficjalną siekierą w tytule – w stosunku do opisu.

Oset
Oset
2 lat temu
Reply to  Nieoficjalnie

Co zaś majaczysz zmieniaczu nicków?

Taka prawda
Taka prawda
2 lat temu
Reply to  Oset

Oset tak by nie napisał, nicka Oset nie ma na forum od pół roku, nie komentuje, znowu się podszywasz mącicielu pod inny nick. Jeśli nie rozumiesz – pytaj a nie mąć.
Nie chwyciła “mądrość” podszywaczy aby wykurzyć Hermenegildę z forum i nie wykurzycie, nie wasz portal, Hermenegildę może zablokować tylko Redakcja a nie wasze podszywaczowe złośliwości.