Cieszyn Kultura i rozrywka

Country na szczycie

W jaki sposób można dotrzeć na plenerowy koncert muzyczny? Rowerem, samochodem, pociągiem, a może na piechotę? W Wiśle postanowiono sięgnąć po rozwiązanie niekonwencjonalne. Organizatorzy XXII Beskidzkiego Pikniku Country „Wiślaczek – 2022” proponują zainteresowanym melomanom skorzystanie w tym celu z… wyciągu krzesełkowego.

Na specjalnej estradzie usytuowanej na wysokości 672 m n.p.m. obok górnej stacji wiślańskiego wyciągu Skolnity wystąpi 20 sierpnia o 12.00 ciekawa formacja country-rockowa „Strefa 50” z Warszawy. – Myślę, że koncert przypadnie do gustu miłośnikom nurtu z pogranicza country i korzennego rock’n’rolla – przekonuje Halina Romaniszyn, pomysłodawczyni i główna organizatorka Wiślaczka.

Sobotni koncert pod hasłem „Country na szczycie” rozpocznie tegoroczną edycję beskidzkiego festiwalu (20-21 sierpnia), który od ponad 20 lat jest jedną z dwóch – oprócz znanego i popularnego pikniku mrągowskiego – renomowanych imprez w stylu country w Polsce. Co roku pod koniec sierpnia przyjeżdżają do Wisły z najdalszych zakątków kraju wielbiciele muzyki inspirowanej – co warto przypominać – amerykańskimi balladami kowbojskimi. W programie tegorocznego „Wiślaczka” przewidziano występy wykonawców z Bielska-Białej, Gliwic, Krakowa, Ostrołęki, Pszowa i Warszawy. Będą rozbrzmiewać różne odmiany country, w tym m.in. bluegrass i country-rock.

Motywem przewodnim dwudniowego festiwalu ma być muzyczna twórczość Johna Fogerty’ego, niezapomnianego lidera amerykańskiej grupy CCR, która z ogromnym powodzeniem działała w latach 1967-1972. Trzy z zaproszonych do Wisły zespołów – „Chrząszcze” z Gliwic oraz stołeczne formacje „Andy Gorecki Band” i „Strefa 50” – przypomną zgromadzonej w amfiteatrze publiczności sławne przeboje z bogatego dorobku Creedence Clearwater Revival.

Na wiślańskim placu Hoffa zaśpiewa w niedzielę Lonstar, uznawany powszechnie za największą gwiazdę muzyki country w Polsce. Zaprezentuje on słuchaczom utwory ze swojej najnowszej płyty. Początek obu popołudniowych koncertów w amfiteatrze o 16.00. Wystąpią tam m.in. popularne zespoły „Grupa Furmana” oraz „Droga na Ostrołękę”. Niewątpliwą atrakcją będzie też koncert czeskiej grupy „Milkeaters”. O widowiskową oprawę festiwalu zadbają natomiast taneczne formacje „Salake” i „Silesian Line Dance”.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments