Wydarzenia Bielsko-Biała

COVID-19: Kolejne osoby chore w naszym regionie

Fot: materiały prasowe

Wśród 22 kolejnych osób zarażonych koronawirusem w województwie śląskim są też mieszkańcy powiatu bielskiego i cieszyńskiego.

Rano ministerstwo zdrowia podało nowy komunikat o osobach, u których testy wykryły obecność koronawirusa SARS-Cov-2. Jest ich tym razem 79. Aż 22 osoby, to mieszkańcy województwa śląskiego. A wśród nich w sumie 2 osoby z powiatu bielskiego i aż 10 z cieszyńskiego. W jednym przypadku jest to mężczyzna, który powrócił z zagranicy i przebywał na kwarantannie, w innym chodzi o kobietę i mężczyznę zarażonych przez kontakt z inną osobą chorą.  Jak podają służby prasowe wojewody śląskiego, pacjenci są dobrym stanie i przebywają w szpitalach. Kolejnych 9 osób zakażonych w miejscu swojej pracy, mieszkańców powiatu cieszyńskiego, przebywa na kwarantannie w warunkach domowych z powodu łagodnego przechodzenia choroby.

17
Skomentuj

avatar
7 Komentarzy
10 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
17 Komentarzy
inżynierinżynierPal szczyrkMarcinMagda Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
inżynier
Gość
inżynier

W Polsce wciąż wykonuje się dramatycznie mało testów na obecność koronawirusa – zwracają uwagę eksperci w rozmowie z “Newsweekiem”. “Śmiało można przyjąć, że na COVID-19 choruje u nas co najmniej 2-3 razy więcej osób, niż się podaje” – mówi Jacek Gleba, lekarz i specjalista w zarządzaniu systemami opieki zdrowotnej. Wskazuje on, że najgorszy w kraju będzie kwiecień.

A do kwietnia malutcy to będziecie mieli o połowę mniej szpitali i sanepidów – cieszycie się?

Pal szczyrk
Gość
Pal szczyrk

Kara za zlamanie kwatantanny powinna wynosic 3zl i 50gr. Tyle warte jest ludzkie zycie.

Bolo
Gość
Bolo

9 osób w miejscu pracy dlaczego nie ujawnicie jaki to zakład ?

Magda
Gość
Magda

sanepid w Cieszynie

inżynier
Gość
inżynier

Hahahah ze śmiechu robią mi się zayady na doopie….

Onufry
Gość
Onufry

W wielu europejskich krajach nawet personel medyczny nie może poddać się testom, jeśli nie ma objawów. Pomimo zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, testy na koronawirusa przeprowadza tylko w najcięższych przypadkach i u osób przyjmowanych do szpitala, pisze Carmen Paun z POLITICO. Koronawirus: spory o powszechność testów toczą się w całej Europie, nie tylko w Polsce Foto: MADRID CITY H Eksperci w dziedzinie zdrowia twierdzą, że skończył się już okres, kiedy wykonywanie dużej liczby testów mogło coś zmienić Jednak coraz więcej Europejczyków chce poddawać się testom, bo osoby zakażone mogą rozprzestrzeniać wirusa zanim pojawią się u nich objawy Słabe przygotowanie władz i… Czytaj więcej »

Obywatel
Gość
Obywatel

Dotąd tylko rodzina ze Szczyrku zachowała sie w pełni odpowiedzialnie !!!! Nie bali sie pokazać twarzy i podać danych osobowych. Dzieki temu napewno wielu mieszkańców Szczyrku zostało uspokojonych, a ci, którzy mieli z nimi kontakt przynajmniej wiedzą.

Pal szczyrk
Gość
Pal szczyrk

Nic nie wiedza… covid to tajemnica nawet nie wiemy czy choroba nie przenosi sie przez koty psy i innych braci mniejszych itp… Uczeni maja wiele teorii… co uczony to inna teoria inne przypuszczenie… To ze ktos pokazal twarz nic nie znaczy. Byc moze Bog zeslal smierc by nieco oczyscic planete Ziemie… Choroba ma wymiar kosmiczny jest to zaraza ktorej nie da sie uniknac. Zarazonych przybywa ludzi ubywa arytmetyka jest prosta. Od 7 000 000 000 trzeba odejmowac ilosc zmarlych lub zarazonych i od razu wiemy ile jest ofiar. Jak dojdzie do 6 000 000 000 zmarlych to znaczy ze epidemia… Czytaj więcej »

Obywatel
Gość
Obywatel

Słuzby wojewody podały że jedna osoba jest z Żywca !!! Dlaczego nic o tym nie piszecie ???

inżynier
Gość
inżynier

UUUUUUUUU a testów jak nie było tak nie ma…. Żeby to było jasne – ŻADNE OGRANICZENIA I REPRESJE “rządu” NIE OBOWIĄZUJĄ!!! Domagam się natychmiastowego aresztowania BANDYTÓW masowo narażających zdrowie ludzi poprzez niewłaściwe zarządzanie kryzysem w postaci epidemii!

.
Gość
.

Za chwilę sam siebie aresztujesz za to ględzenie.

Łukasz
Gość
Łukasz

To aresztuj sam siebie i będzie spokój na forum. Chłopie tobie się aż tak nudzi ?

Zigi
Gość
Zigi

j****j się w łeb durniu

Biohazard
Gość
Biohazard

Takich baranów to powinno w pierwszej kolejności łapać zakażenie i przenosić w inny wymiar:)

inżynier
Gość
inżynier

No no – przepustowość laboratoriów dyktatury kobiet to 4,5 tysiąca TESTÓW na dobę – w tym tempie przebadacie 40 milionowy naród za mniej więcej 25 lat hahahaha Nie widzicie że te “działania” nic nie zmieniają? Chorych przybywa (dlatego nie robią TESTÓW żeby nie było widać w jakim tempie), gospodarka zaraz zacznie zdychać przy takim socjalu ale najważniejsze są wybory!!! W sumie to mi was nie żal – jacy wyborcy taki rząd. Siedźcie w domu a potem się dziwcie że i tak to macie jelenie

Marcin
Gość
Marcin

Spokojnie Niemcy badali wszystkich a teraz z uwagi na brak testów starsze osoby skreślili. Patrzy na nasz kraj. Gdyby nie barany z opozycji to szło by jeszcze LEPIEJ ale oni tylko chcą stanu wyjątkowo bo wtedy państwo upadnie

Pal
Gość
Pal

Niespotykana szlachetnosc…zaraza to zaraza areszty i kary nic nie dadza nikomu… Inzynier smierci sie boi moze jest to nieochrzczczony… antychrzescijanin… Albo jeszcze co gorszego… Antychryst jaki…