Wydarzenia Żywiec

Cudowny widok. Zobacz, jak bawią się młode rysie z Beskidu Żywieckiego | WIDEO

Kadr z filmu, który zamieszczamy poniżej. Fot. Stowarzyszenie dla Natury „Wilk”

Co robią młode rysie, gdy rodziców nie ma „w domu”? Harcują w najlepsze, czego dowodzi niesamowity film, jaki – dzięki fotopułapce – udało się nagrać naukowcom ze Stowarzyszenia dla Natury „Wilk”.

Młode rysie udało się nagrać w styczniu tego roku w Beskidzie Żywieckim. To urodzone w zeszłym roku kocięta rysicy Płonej, której losy od trzech lat śledzą naukowcy z „Wilka”. Rysia rodzina bytuje na terenie, który obejmuje aż połowę Beskidu Żywieckiego.

Film to zasługa Michała Figury z zarządu stowarzyszenia, który wiedział, gdzie zamontować fotopułapkę, aby można było mieć szansę na taki efekt. – Na nagraniu widzimy młode, które spędzają wolny czas na zabawie na skałkach. Po prostu czekają, aż mama zaprowadzi je na kolację – mówi Michał Figura.

W Beskidzie Żywieckim żyją te i inne największe polskie drapieżniki. Badający je naukowcy apelują do turystów, aby mieli to na względzie i ich nie niepokoili. – Prosimy, by turyści trzymali się wyznaczonych szlaków, a psy trzymali na smyczy – mówią działacze „Wilka”.

Więcej o rysiach na stronie stowarzyszenia – TUTAJ.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 rok temu

Redaktorku? Psów nie wolno wprowadzać do lasu. Zresztą w Beskidach to nagminnie łamany przepis i nikt na to nie raguje