Wydarzenia Bielsko-Biała

Ćwierć wieku diecezji bielsko-żywieckiej

Dzisiaj świętowano ćwierćwiecze powstania diecezji bielsko-żywieckiej. Uroczyste obchody odbyły się w bielskiej katedrze.

Jak relacjonuje Robert Karp z Kurii Diecezji Bielsko-Żywieckiej, udział w liturgii, obok księży dziekanów z 23 dekanatów diecezji i licznych kapłanów, wzięli członkowie rad parafialnych z 210 parafii, siostry zakonne, europosłowie, posłowie i senatorzy RP, przedstawiciele administracji województwa śląskiego oraz władz samorządowych i miejskich, reprezentanci wojska, policji, kuratorium oświaty, środowisk lekarzy i pielęgniarek. W modlitwie uczestniczyli też członkowie ruchów i stowarzyszeń działających na terenie diecezji. Goszczono także członków Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Bielsku-Białej.

– Zdaniem biskupa Romana Pindla, wśród pozytywnych zjawisk widocznych w Kościele bielsko-żywieckim można dostrzec różne formy wspierania rodziny. Podkreśla, że coraz więcej kapłanów i świeckich widzi potrzebę „nawrócenia pastoralnego”, którego celem jest zahamowanie powszechnej tendencji odchodzenia od wiary, sakramentów i wspólnoty – mówi Robert Karp.

Zdjęcia:
Diecezja.bielsko.pl

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments