Sport Żywiec

Czarni Żywiec będą świętować 95-lecie! – WIDEO

Pamiątki klubowe. Fot. Antykwiariat sportowy/Allegro/Z archiwum Czesława Talika

95-lecie istnienia świętować będzie klub TS Czarni Żywiec.

To klub, który powstał w 1928 pod nazwą RKS Zabłocie. Po kilku latach przyjęto nazwę Czarni Żywiec. Prowadzono w nim sekcje piłki nożnej, siatkówki, tenisa ziemnego, szachów i narciarstwa klasycznego. 10 lipca 2001 roku klub połączył się z KS Góral Żywiec tworząc TS Czarni-Góral Żywiec. Jednak do rozgrywek w sezonie 2022/2023 drużyna została zgłoszona pod nazwą Góral 1956 Żywiec.

Uroczystości z okazji jubileuszu 95-lecia rozpoczną się w piątek (29 września) o 18.00 w kościele św. Floriana w Żywcu Zabłociu, gdzie mszę koncelebrować będą księża, byli zawodnicy Czarnych Żywiec. Główne obchody planowane są w sobotę (30 września). Rozpoczną się one o 12.00 od spotkania w budynku klubowym Soły Żywiec.

Będzie to uroczysta akademia i posiadówka starych i doświadczonych zawodników wszystkich klubów z Żywca. Przypomnimy sobie o dziejach żywieckiej i zabłockiej piłki. Potem rozegrany zostanie mecz oldbojów Czarni Żywiec kontra reprezentacja powiatu żywieckiego. Po nim zaplanowaliśmy grill dla zawodników i uczestników spotkania – zaprasza Czesław Talik, jeden z inicjatorów jubileuszu i były zawodnik Czarnych Żywiec.

Czesław Talik zaprasza na jubileusz 95-lecia Czarnych Żywiec

O historii TS Czarni Żywiec – film Żywieckiej Fundacji Rozwoju

 

 

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zygmunt
Zygmunt
7 miesięcy temu

Było super.
Pozdrowienia dla wszystkich i do następnego razu.