Kultura i rozrywka Żywiec

Czas na Dni Żywca!

Fot. MCK Żywiec

Już w najbliższy weekend Żywiec będzie się bawił i świętował. Podczas dwóch dni święta tego miasta nie zabraknie wielu atrakcji, w tym eksplozji kolorów, i dobrej muzyki.

Tradycyjnie już Dni Żywca rozpoczną się od uroczystej sesji Rady Miejskiej o 12.00 w piątek (14 czerwca), podczas której do Złotej Księgi Miasta zostaną wpisane zasłużone osoby. Po sesji w Muzeum Miejskim zaplanowano spotkanie „Historia żywieckiej lalki – modelu stroju mieszczki żywieckiej”.

Fot. MCK Żywiec
navigate_before
navigate_next

Z kolei o 16.00 w amfiteatrze Pod Grojcem rozpocznie się uwielbiany przez młodzież 6. Festiwal Kolorów, 6. Maraton Zumby i 1. Festiwal Balona.

– Będzie aż siedem wystrzałów kolorów holi i jeden wyrzut balonów. Z kolei Maraton Zumby poprowadzi 5 instruktorów. Wstęp na imprezę będzie bezpłatny – zachęca Marek Regel, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu, które jest organizatorem święta miasta.

Fot. MCK Żywiec
navigate_before
navigate_next

Natomiast w sobotę (15 czerwca) od 17.00, również amfiteatrze Pod Grojcem, ruszy część koncertowa. Na scenie zobaczymy zespoły South Machine, Małe Kino, Andrzej Nowak i Złe Psy, a gwiazdą wieczoru będzie Ray Wilson, były wokalista zespołu Genesis. Wstęp na koncerty kosztować będzie 15 złotych. Dzieci do lat 6 wchodzą za darmo.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments