E-edukacja Cieszyn

Czas na kreatywną naukę. Nowa pracownia w Drogomyślu

Fot. UM Strumień

W drogomyskiej Szkole Podstawowej działa nowa pracownia przyrodnicza. Dzięki niej placówka stała się przestrzenią pasjonującej przygody z nauką. Symboliczną wstęgę przecięła Marzena Machałek, wiceminister edukacji i nauki.

Wszystko za sprawą realizowanego projektu „Rozwój przez edukację w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Drogomyślu”. Oddana „w ręce” młodzieży nowa pracownia wyposażona jest m.in. w tablicę interaktywną, nowe laptopy, robot przeznaczony do nauki programowania i zestaw kreatywny pozwalający zbudować osobistego robota. Do dyspozycji uczniów z Drogomyśla jest nawet teleskop, dzięki któremu można prowadzić obserwacje kraterów Księżyca i pierwszych detali na niektórych planetach. Oprócz tego placówka może poszczycić się trójokularowym mikroskopem cyfrowym Levenhuk z kamerą, mikroskopami stereoskopowymi wyposażona jest w sprzęt i rozmaite pomoce naukowe, z pomocą których uczniowie będą mogli osobiście badać mikroświat i poznawać tajniki przyrody, mając do dyspozycji setki biologicznych preparatów mikroskopowych. To tylko niektóre z zakupów pozwalające zarówno uczniom jak i nauczycielom na rozwinięcie skrzydeł.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
I
I
11 miesięcy temu

Maski, które szkodzą i niezapobiegają niczemu to jest obraz zniewolenia, zindoktrynowania, zaniedbania, zidiocenia i żadna pracownia nie wyciągnie nikogo z tego ciemnogrodu.

Dominik.
Dominik.
10 miesięcy temu
Reply to  I

Widać że jesteś ciemniak mateuszka pis i godek wasz cel zniszczyć jak najwięcej Polaków i kasa dla czarnych co łaska 1000 złoty.