Smacznie, zdrowo i stylowo Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Czas na rower

Odkryciem Ameryki nie będzie stwierdzenie, że majówka to świetny czas do aktywnego wypoczynku. Wielu naszych Czytelników wsiądzie na rowery, by przejechać się okolicznymi trasami. Dla tych, którzy są właśnie na etapie poszukiwania idealnego roweru, mamy kilka przydatnych informacji.

Jeśli w ciągu roku mamy niewiele czasu na jazdę dwukołowcem, warto rozważyć wypożyczenie go na pojedyncze eskapady. Jest to również dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie mają na co dzień miejsca, aby rower przechowywać. Cenniki dopasowane są do czasu wypożyczenia. Ponadto, jeśli chcemy pojeździć z dala od domu, np. w innej miejscowości, wynajmując rower na miejscu pozbawiamy się problemu związanego z transportem.

Przed zakupem roweru warto zastanowić się, do czego najczęściej go będziemy używać. Wybór pomiędzy „kolarką” a „góralem” może wydawać się niewystarczający – producenci prześcigają się wręcz, aby możliwie najbardziej zawęzić specjalizację. Przykłady? Choćby w przypadku „szosówek” mamy do czynienia np. z rowerami do treningu, czasówek, zawodów, przełajów czy jazdy rekreacyjnej.

Dlatego właśnie ważna jest chwila zastanowienia się, jakiego roweru potrzebujemy? Najprościej jest zadać sobie pytanie: gdzie będę najczęściej jeździł? Jakimi drogami się poruszam? Oczywiście dobrze jest także poradzić się pracownika sklepu rowerowego – z pewnością doradzi nam w przypadku jakichkolwiek wątpliwości.

Niezależnie jednak, czy rower wypożyczymy, czy też kupimy, większość cyklistów wyruszy w wolne dni na spokojne przejażdżki z bliskimi. Trzeba przyznać, że nasz region obfituje w piękne i świetnie utrzymane trasy. Dość dodać, że na rowerze możemy przejechać wydzielonymi ścieżkami od Skoczowa, przez Ustroń aż po Wisłę. Trasy te przebiegają przez centrum miast, gdzie możemy się zatrzymać w restauracji czy pubie, aby chwilę odpocząć. Liczne atrakcje majówkowe będą dodatkowym atutem, aby wyruszyć z domu na wycieczkę.

 

 

google_news