Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Czechowice-Dziedzice: Odznaczeni krwiodawcy

Fot. ŚO PCK

W Czechowicach-Dziedzicach odznaczono zasłużonych krwiodawców i jednocześnie zorganizowano akcję zbiórki krwi. Rekordzista oddał już w sumie 50 litrów życiodajnego płynu.

8 kwietnia członkowie klubów honorowych dawców krwi PCK przy firmie TRW i Urzędzie Miejskim zorganizowali kolejną w tym roku akcję honorowego krwiodawstwa. Jak co miesiąc, w drugi czwartek ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic stanął na parkingu przed ratuszem. Zarejestrowało się 24 krwiodawców, a po wypełnieniu ankiety i badaniu lekarskim krew oddało 21 z nich, dzięki czemu pozyskano 9,45 litra tego bezcennego i niczym niezastąpionego leku.

Jednocześnie w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego odbyła się uroczystość, podczas której Bogdan Ogrocki, dyrektor Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK, w imieniu ministra zdrowia, wręczył odznaki „Honorowego Dawcy Krwi – Zasłużonego dla Zdrowia Narodu”. Otrzymało je siedmiu czechowiczan: Marcin Famułka, Ireneusz Kiszka, Arkadiusz Łukosz, Rafał Stępień, Sebastian Staniszewski, Jan Strządała oraz Zdzisław Pękala, który jest krwiodawcą od 1974 roku i oddał ponad 50 litrów krwi.

– Ci wspaniali krwiodawcy wspólnie oddali ponad 220 litrów krwi, dzięki czemu uratowano życie i zdrowie wielu chorym. Nie oddają krwi dla zaszczytów i odznaczeń, lecz z potrzeby serca, za co im serdecznie dziękujemy – stwierdza Bogdan Ogrocki.

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Ten pan co oddaje krew od 1974 roku już chyba nie jest czynnym krwiodawcą. Chwała i szacunek dla wszystkich, jeśli w sali ślubów powinny być zaślubiny ze służbą ratowniczą służby zdrowia – honorowa odznaka trochę mało.