Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

Czechowice: Można wesprzeć budowę pomnika Wolności

Wkrótce ruszy zbiórka pieniędzy na odbudowę pomnika Wolności w Czechowicach-Dziedzicach. Najbardziej hojni darczyńcy zostaną stosownie uhonorowani, być może cegiełkami na monumencie – ogłosił podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej burmistrz Marian Błachut.

Pomnik Wolności, do złudzenia podobny do tego zburzonego przez Niemców w czasie drugiej wojny światowej, już powstaje, a koszty tego przedsięwzięcia zdecydowała się pokryć gmina. Organizacja zapowiadanej zbiórki społecznej na ten cel jest więc późna, ale władze miasta mają nadzieję, że przyniesie efekt.

Już wkrótce mają być znane, i ogłoszone między innymi na stronie internetowej ratusza, szczegóły zbiórki. Ratusz przygotuje też szereg innych materiałów informacyjnych. Wiadomo, że wpłat będzie można dokonywać na konto Urzędu Miejskiego ze stosowną adnotacją (tytułem przelewu).

Pomnik stanie na rogu ulic Niepodległości i Mickiewicza, tuż przy nowym komisariacie. Monument ma kosztować 419 tysięcy złotych. Uzupełnieniem tej budowli będzie zielony skwer. Władze gminy liczą, że niedługo uda się wyłonić wykonawcę tej drugiej inwestycji. Na ten cel zabezpieczono w budżecie 1,25 miliona złotych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments