Na sygnale Czechowice-Dziedzice

Czechowice: Naruszyła zakaz kierowania pojazdami. Zareagował policjant po służbie

Wczoraj wieczorem na parkingu dyskontu spożywczego przy ul. Barlickiego w Czechowicach-Dziedzicach, policjant w czasie wolnym od służby, zauważył za kierownicą pojazdu kobietę, która ma czynny zakaz kierowania pojazdami. Samochód został zatrzymany na parkingu.

Do zdarzenia doszło około godz. 20.00. 27-letnia kobieta, kierująca samochodem osobowym marki Opel Vectra, cofała pojazd na parkingu dyskontu spożywczego. St. post. Wojciech Surmicki z ogniwa patrolowo-interwencyjnego z KP w Czechowicach-Dziedzicach wiedział, że kierująca pojazdem ma orzeczony zakaz, dlatego postanowił zareagować. Samochód został zatrzymany.

– 27-letnia kobieta miała już wcześniej zatrzymane prawo jazdy i ma aktywny zakaz kierowania pojazdami. Zareagował policjant po służbie, w czasie wolnym, ujął kobietę i wezwał na miejsce patrol policji, który podjął dalsze czynności – powiedział nam asp. Przemysław Kozyra z KMP w Bielsku-Białej.

Kierująca pojazdem była trzeźwa, natomiast samochód nie miał ważnych badań technicznych, a dowód rejestracyjny auta był zatrzymany wcześniej. Jak dowiedział się nasz portal, 27-latka ma kłopoty ze wzrokiem, ma orzeczony zakaz kierowania pojazdami, ale nic sobie z tego nie robi. Dalsze czynności w sprawie prowadzi policja.

google_news