Na sygnale Czechowice-Dziedzice

Czechowice: Policyjna akcja przy przejeździe kolejowym

Fot. KMP w Bielsku-Białej

Bielscy policjanci włączyli się do inicjatywy Polskich Linii Kolejowych pod hasłem „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”. Dzisiejsza akcja prowadzona była w rejonie przejazdu kolejowego przy ulicy Orzeszkowej w Czechowicach-Dziedzicach.

– Policjanci bielskiej drogówki wraz z funkcjonariuszami SOK i pracownikami kolei podnosili świadomość uczestników ruchu drogowego o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych oraz na tzw. dzikich przejściach. Apelowali do kierujących, rowerzystów i pieszych, przypominając, że nie należy poruszać się po torowisku, licząc na to, że „może uda się zdążyć” przed pociągiem – relacjonuje Ilona Michalczyk z bielskiej drogówki.

Droga hamowania pociągu jest około trzynaście razy dłuższa niż droga hamowania samochodu. Na osobówkę uderzoną przez pędzący pociąg działają podobne siły jak na aluminiową puszkę potrąconą przez samochód. To pokazuje, jakie szanse w zderzeniu z pociągiem ma użytkownik drogi, który lekceważy przepisy.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o