Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

Czechowicka biblioteka najlepsza w powiecie

Ewa Kmiecik-Wronowicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach odebrała nie tylko kwiaty i gratulacje, ale i tytuł najlepszej biblioteki dla prowadzonej przez siebie placówki. Na zdjęciu towarzyszą jej (od lewej): starosta Andrzej Płonka, przewodnicząca komisji oświaty, kultury i sportu Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Magdalena Kubik, członek Zarządu Powiatu Bielskiego Barbara Adamska i burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. Fot. N. Siatkowska-Stusek, Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach wygrała konkurs na najlepszą bibliotekę w powiecie bielskim. Zbiegło się to z otwarciem nowoczesnego gmachu tej książnicy, więc radość jest podwójna.

W konkursie wzięto pod uwagę m.in. zasięg społeczny czytelnictwa, ofertę edukacyjną i kulturalną, promocję, wykorzystanie nowych technologii, ofertę usług elektronicznych, współpracę z lokalnym środowiskiem i pozyskiwanie środków pozabudżetowych.

Przypomnijmy, że zarówno czechowicka biblioteka, jak i jej pracownicy systematycznie przodują także w ogólnopolskich rankingach.

Komisja przyznała także trzy wyróżnienia: Gminnej Bibliotece Publicznej w Bestwinie za szeroką działalność propagującą regionalizm oraz wysokie wskaźniki czytelnicze, Gminnej Bibliotece Publicznej w Jasienicy za wielokierunkową działalność placówki oraz tworzenie przyjaznej przestrzeni dla użytkowników i Gminnej Bibliotece Publicznej w Kozach za stosowanie nowoczesnych technik w pracy z czytelnikiem oraz propagowanie regionalizmu.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments