Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

Czechowicki PKM testuje elektrycznego przegubowca

Fot. UM Czechowice-Dziedzice

Kierowcy czechowickiego PKM jako pierwsi w Polsce mają okazją przetestować elektrycznego przegubowca.

Elektryczne autobusy to dla czechowickiego PKM  nie nowość, do tej pory jednak były to autobusy 11-to i 12-metrowe teraz przyszedł czas na przegubowca.  18-metrowiec mogący pomieścić 121 pasażerów, w tym aż 39 na miejscach siedzących wyposażony jest w asynchroniczny silnik o mocy 240 kW, baterię o pojemności 240 kWh, system ładowania plug-in oraz pantograf. Niskopodłogowiec jest ekologiczny i zero emisyjny, a przede wszystkim bardzo cichy.  Testy związane są z planami gminy Czechowice-Dziedzice na zakup pierwszych autobusów elektrycznych, których wcześniejsze testy pokazały, że koszty eksploatacji są znacznie tańsze i doskonale wpisują się w strategię gminy mającą na celu obniżenie poziomu hałasu i emisji spalin. Warto dodać, że przewoźnik już korzysta z autobusów spełniających surową normę spalin Euro 6, a także z pojazdów hybrydowych . Kolejnym krokiem ma być zakup autobusów elektrycznych. Testy potrwają do 18 września.

3
Skomentuj

avatar
3 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
3 Komentarzy
NickWYBORCAmarcin Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nick
Gość
Nick

a te sterty akumulatorów panie…. już je widać oczami niedalekiej przyszłości…

WYBORCA
Gość
WYBORCA

Głupota w jaką wchodzi świat to chyba strach przed brakiem ropy naftowej z Bilskiego Wschodu .Nieemisyjny autobus to śmiech na sali .Mam pytanie czy ktoś z mądrych tzw. naukowców przeliczył ile węgla trzeba spalić żeby przejechać 100 km ? Czy nie bardziej ekologiczny byłby parowóz z elektrofiltrem ?
Ale jak nie trzeba zarabiać pieniędzy pracą to trzeba głupoty wymyślać i robić z ludzi idiotów – By my są mądre naukowce a nie naukowce mają w to wierzyć . Niestety brak mądrze i logicznie myślących ludzi to największy kryzys na świecie .

marcin
Gość
marcin

Zeroemisyjny to on nie jest, jego rurą wydechową jest komin elektrowni.