Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Czego NIE JEŚĆ żeby uniknąć efektu jojo?

Redukcja masy ciała to wymagający proces. Niestety, gdy jest przeprowadzona w nierozsądny sposób, to może skończyć się efektem jojo. Na szczęście przy pomocy diety online możesz uniknąć powrotu kilogramów i schudnąć skutecznie raz na zawsze!

Czym jest efekt jojo?

Efekt jojo można zdefiniować jako przyrost masy ciała, po wcześniejszej utracie masy ciała. Efekt ten jest bardzo demotywujący, gdyż cały wysiłek włożony w odchudzanie może pójść na marne. Dobra wiadomość jest taka, że efekt jojo nie zawsze występuje. Możesz go uniknąć dzięki diecie online, która będzie świetnie dopasowana do Twoich preferencji. Na https://dietetykanienazarty.pl/dieta-online możesz skorzystać z diety online bez efektu jojo! Dietetyk online zaplanuje dietę do Twoich preferencji smakowych, możliwości czasowych czy też finansowych. Będziesz jeść to co lubisz, bez obaw o powrót nadmiarowych kilogramów!

Jakich produktów nie jeść, aby unikać jojo?

Warto wymienić produkty, które mogą spowodować efekt jojo. Zazwyczaj będą to produkty wysokosmakowite, bardzo kaloryczne, słone, tłuste czy też słodkie. Tak więc jakich produktów nie jeść, aby zatrzymać efekt jojo? Warto zredukować spożywanie takich rzeczy jak:

  • fastfoody (McDonald, KFC, Burgerking itp.)
  • chipsy
  • ciasteczka, czekolady mleczne
  • duże batony i opakowania słodyczy

Te produkty w dużej mierze będą odpowiadać za efekt jojo. W małej ilości produktu znajdziemy bardzo dużo kalorii, które bezproblemowo zjemy w dużych ilościach. Nie oznacza to, że nigdy nie będziesz móc ich zjeść. Nawet powinny pojawić się w Twojej diecie online, jeżeli tylko wyrazisz taką chęć. Niemniej powinny być to małe ilości i najlepiej w małych opakowaniach, aby nie mieć pokusy zjedzenia całego opakowania np. czekolady. Dietetyk online zaplanuje w Twojej diecie zdrowe posiłki jak i słodycze, dzięki czemu schudniesz bez efektu jojo! 

Jak uniknąć efektu jojo po diecie redukcyjnej?

Uniknięcie efektu jojo po diecie redukcyjnej powinno być Twoim priorytetem. Żeby uniknąć efektu jojo, musisz zaplanować swoją dietę w odpowiedni sposób. Przede wszystkim nie możesz stosować bardzo szybkich diet odchudzających, gdzie spożywasz bardzo niskie ilości kalorii np. 1000 kcal. Jest to zdecydowanie za mało, by zapewnić odpowiednie funkcjonowanie Twojemu organizmowi. Efektem może być rozdrażenienie, spadek mięśni, złe samopoczucie, zwiększony apetyt, który z kolei spowoduje efekt jojo po nieprawidłowo przeprowadzonej redukcji masy ciała

Ponadto nie warto stosować podejścia 100% albo nic. Spożywanie jedynie zdrowych produktów jest możliwe do zrealizowania w krótkim czasie, lecz w dłuższej perspektywie nierealne do wykonania. Baton, lody czy też chipsy mogą pojawić się w Twojej diecie online, pod warunkiem że będą to nieduże ilości. Dietetyk online z chęcią zaplanuje dla Ciebie jadłospis bez efektu jojo, w którym znajdzie się miejsce na Twoje ulubione przekąski!

Warto również wdrożyć aktywność fizyczną, którą lubisz. Trenując, jesteś w stanie zbudować masę mięśniową, dzięki której Twoje zapotrzebowanie kaloryczne wzrośnie i będziesz móc spożywać większą ilość jedzenia, bez obaw o efekt jojo. Związane jest to z większym spalaniem kalorii przez mięśnie niż tkankę tłuszczową. Na https://dietetykanienazarty.pl/sklep/plany-treningowe znajdziesz plany treningowe w domu i na siłownie, dzięki czemu zadbasz o swoją masę mięśniową. Będzie to idealne wsparcie do dobrze dopasowanej diety online, dzięki której unikniesz efektu jojo po redukcji!

Jaką dietę wybrać, żeby uniknąć jojo?

Wybranie odpowiedniej diety jest bardzo istotne, aby uniknąć efektu jojo. Istnieje wiele różnych rodzajów diet takich jak dieta śródziemnormoska, DASH, wegetariańska czy też ketogeniczna. Ale jaka dieta będzie bez efektu jojo? Zdecydowanie ta indywidualnie dopasowana do Ciebie! Nie musisz trzymać się sztywnych założeń wybranej przez siebie diety, o której można przeczytać w internecie. Dodatek swoich ulubionych produktów będzie jak najbardziej wskazany, aby skutecznie schudnąć.

Dieta online powinna się charakteryzować posiłkami, które nam smakują, są zdrowe, a jednocześnie zawierać w niedużych ilościach produkty, które nie są uważane za bardzo zdrowe. Często wspomina się o zasadzie 80/20, która polega na spożywaniu 80% jedzenia ze zdrowych, nieprzetworzonych źródeł, a 20% produktów to swego rodzaju indywidualne potrzeby jak lody, chipsy czy też czekolada. Dietetyk online zaplanuje dla Ciebie jadłospis właśnie w takim sposób, by znalazło się w nim również miejsce na Twoje ulubione produkty. Dzięki temu Twoja dieta online będzie bez efektu jojo!

Po jakim czasie wraca efekt jojo?

Efekt jojo dotyka wiele osób, które odchudzały się na własną rękę podczas bardzo niskoenergetycznych diet. W ciągu dwóch lat masa ciała może wzrosnąć o 50% (jeżeli zredukowano 10 kg, to po 2 latach masa ciała wzrosła o 5 kg). Z kolei w ciągu 5 lat masa ciała może wzrosnąć o 80%! Jak widzisz, efekt jojo jest znaczący i bardzo demotywujący. Dlatego też zdecydowanie warto udać się do dietetyka online, który zaplanuje dietę bez efektu jojo. W ten sposób schudniesz skutecznie, zdrowo i bez wyrzeczeń. Co istotne jak najbardziej da się schudnąć po efekcie jojo. Warto wyciągnąć wnioski po wcześniejszych błędach i udać się do specjalisty po studiach, który ułoży dietę online bez efektu jojo.

Podsumowanie

Efekt jojo polega na powrocie kilogramów, po błędnie przeprowadzonej redukcji masy ciała. Głównymi błędami są bardzo niskokaloryczne i restrykcyjne diety, oraz brak aktywności fizycznej. Odpowiednio zaplanowana dieta online pozwoli Ci uniknąć efektu jojo. Najlepiej będzie się udać do dietetyka online, który specjalizuje się w układaniu skutecznych i dopasowanych diet, po których nie doświadczysz efektu jojo.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karolina
Karolina
9 miesięcy temu

Wszystko jest dla ludzi, ale w odpowiednich proporcjach. Nie chodzi o to, żeby ze wszystkiego rezygnować bo sie jest na diecie, ale jeść z umiarem. Warto zasięgnąć opinii specjalisty jak np. bariatra ze szpitala medicover, jesli nie jest sie pewnym swojego dziennego zapotrzebowania kcal