Kultura i rozrywka Wadowice

Czereśnie jak u dziadka

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kleczy Dolnej założyli sad. Na pierwszy zbiór niecierpliwie czekają nie tylko dzieci, ale także okoliczne szpaki…

Obok szkoły uczniowie posadzili stare odmiany czereśni. To efekt uczestnictwa w projekcie edukacyjnym „Tradycyjny sad” organizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Intencją projektu jest zachowanie różnorodności biologicznej Polski i zdrowie społeczeństwa.

Przedsięwzięcie polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego mini sadu na ogólnodostępnym terenie. Istotne jest, aby sad był prowadzony w sposób naturalny tj. z doborem odpornych odmian dostosowanych do polskich warunków oraz zastosowaniem ekologicznego sposobu ochrony roślin, który nie szkodzi środowisku.

Opiekunami projektu w szkole w Kleczy Dolnej są mgr Justyna Leja-Pindelska i mgr Halina Michalska.

Kwalifikując się do II etapu projektu młodzi sadownicy otrzymali grant w wysokości… 200 złotych. Pieniądze przeznaczono na zakup sadzonek.

Fot. Archiwum SP w Kleczy Dolnej.

navigate_before
navigate_next

KB_szczepionki
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bartek
Bartek
1 miesiąc temu

fajna inicjatywa, byle takich więcej. Dzieciaki poznają smaki świeżych owoców a nie faszerowanych chemią.

Wesoła Hermenegilda
Wesoła Hermenegilda
1 miesiąc temu

W tytule nie czereśnie lecz drzewka czereśni. Jak nazywa się stara odmiana czereśni?, dziś wszystkie odmiany sadzonek mają nazwy. Ile posadzono drzewek? Nagle mowa o II etapie…