Wydarzenia Żywiec

Czernichów: Będzie druga tura

W gminie Czernichów nie ma rozstrzygnięcia w wyborach na wójta. Będzie potrzebna druga tura.

W niedzielnym głosowaniu wygrała Barbara Kos-Harat, która uzyskała 40,13 proc. poparcia. Drugi był Marek Szlagor. I to ta dwójka kandydatów zmierzy się w drugiej turze planowanej na 4 listopada. Trzeci wynik miał Tadeusz Madej.

Oficjalne wyniki:

1. Barbara Kos-Harat 1 307 głosów 40,13 proc. poparcia

2. Marek Szlagor 1 155 głosów 35,46 proc. poparcia

3. Tadeusz Madej 795 głosów 24,41 proc. poparcia

Subskrybuj
Powiadom o
guest
71 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
naprawde?
naprawde?
1 rok temu

serio? Niezależni i odpowiedzialni? tak sie nazywa komitet bkh? a ten falfus i rokita z pis na niedawnym spotkaniu to tez tacy bezpartyjni? hipokryzja i falsz do szpiku kosci. juz wiadomo kto bedzie rzadzil gmina jak ona wygra. a na tym spotkaniu to dawno wiekszych glupot nie slyszalem, strach bylo o cos zapytac nawet bo taka propaganda poszla i zero odniesienia sie do sprawy sokola

Waldek
Waldek
1 rok temu
Reply to  naprawde?

Wulkan leczył się 1 rok renta dla poratowania zdrowia i dla tego pole namiotowe wygląda jak największa speluna, pytam gdzie był Wójt i samorząd że to tolerowali wstyd dlamMiędzybrodzia myślę że ktoś się tym zajmie

kajko
kajko
1 rok temu

Myślałem, że Szlagor to szeregowy krawężnik a on w tej policji to wysoko był, czytam jego fejsbooka i przyznam, że trochę mi zaimponował.

Rewizor
Rewizor
1 rok temu
Reply to  kajko

To co Ci tak zaimponowało… hihihih

qwert
qwert
1 rok temu
Reply to  kajko

3 lata zawodówki +25 pracy za biurkiem, trzęsące się ręce i wieczne narzekanie, że ja tu nic nie mogę. Za to 5 koła na rękę emki. Od trzech lat opowiadał że będzie wójtem bo 5+10=15 … masz rację, potrafi zaimponować zaradnością.

qaz
qaz
1 rok temu
Reply to  qwert

średnie – wystarczy przeczytać obwieszczenie Gminnej Komisji Wyborczej

Rewizor
Rewizor
1 rok temu

Czym sobie łamiecie głowy…, Jaki to problem aby Pani B. dogadała się z radnymi ood Pana T.M.? Problem w czymś?

zyczliwa
zyczliwa
1 rok temu
Reply to  Rewizor

Tez tak mysle…w końcu chyba na radnych wybraliśmy ludzi którzy stoją po tej samej stronie barykady i liczy się dla nich wspólne dobro…a nie klotnie i zwady…dla mnie zarzadzanie to nie szukanie tylko zlych rzeczy u naszych przeciwników..życzę owocnych rozmów i zgody i zgody?

Kocurek
Kocurek
1 rok temu

Strach się bać, co to będzie, pewnie BKH wygra i co? Wójt bez pieniędzy, kiepski gospodarz jak do tej pory i do tego z całą radą gminy przeciwko sobie. Armagedon.

grazynka
grazynka
1 rok temu
Reply to  Kocurek

Zobacz sobie na radnych …najmniej dostali się do rady tych co stali po stronie pana Sz…czy to nie dziwne…ze nawet ludzie nie chcieli radnych z jego listy

aha
aha
1 rok temu
Reply to  grazynka

7 radnych od Szlagora
6 radnych od Madeja
1 radny od Kos-Harat
1 radny z innego komitetu

rolnik
rolnik
1 rok temu
Reply to  aha

To i tak kiepsko bo za sobą miał 15…

Waldek
Waldek
1 rok temu
Reply to  rolnik

Ale rolniku ma 7 miu radnych a nie jednego

7>6>1
7>6>1
1 rok temu
Reply to  grazynka

w matematyce jest 7>6>1, chyba że matematyka wyborcza – PISowska stanowi inaczej, co by mnie nie zdziwiło
PS
znak”>” oznacza większy

zozolka
zozolka
1 rok temu
Reply to  Kocurek

Mysle ze nie cala rada będzie przeciwko…i ze zarzadzanie gmina to nie polega na sporze radnych w z wojtem…i ze znajda sobie wspólne cele…czy wygra ona czy on to i tak każdy z nich będzie bez kasy…

Łamigłówka
Łamigłówka
1 rok temu

Myślę że skoro Pani K-H nie umiała przez tyle lat zagospodarować pola namiotowego /toalety.prysznice/ ani własnego ogródka włącznie z kanalizacją na swojej posesji /co wiedzą wszyscy mieszkańcy ul.wiosennej -która została rozkopana z powodu wylewającego się szamba/ powinniśmy się BAĆ. Z dwojga złego Pan Szlagor wydaje się lepszym rozwiązaniem tej łamigłówki?

zdecydowana
zdecydowana
1 rok temu
Reply to  Łamigłówka

Po łamigłówki to radze się udać do kiosku..wybór wójta to nie łamiglowka…mysle ze wygra i tak p. B…ludzie i tak sa za nią…szkoda ze nie wygrala od razu ? W pierwszej turze…watpie ze Ci co głosowali na p. M zedcyduja sie teraz na p.Sz…?

Międzybrodzianin
Międzybrodzianin
1 rok temu

Nie nawykłem do brania udziału w jałowych dyskusjach, niemniej z racji tego, że Pani BKH mnie uczyła to wrzucę swoje trzy grosze. Po pierwsze, na wstepie napiszę tylko, że do ww. Pani nie jestem uprzedzony, darzę ją nawet sympatią. Nie widzę Jej jednakże na stanowisku wójta. A oto dlaczego. Wprowadziła jednego radnego (!), nie ma więc ŻADNEJ perspektywy na zrobienie czegokolwiek z tego co obiecała bez układania się. Jest uwikłana w sprawę Sokoła, zresztą temat już tutaj wystarczająco poruszony i chyba trudno polemizować z faktami. Dodam tylko, że kwestia regulacji spraw niektórych gruntów nie dotknęła jedynie Sokoła, o czym pewnie… Czytaj więcej »

Międzybrodzianka
Międzybrodzianka
1 rok temu

Co do pana T.M i jego chęci zwalniania wszystkich to są totalne bzdury, które rozpuszczała jedna z osób wysoko postawionych w gminie, po drugie w jego programie nie było ani słowa o aquaparkach. Międzybrodzianinie sprawdź najpierw informacje na temat, w którym się wypowiadasz żebyś nie wyszedł na człowieka opierającego się na plotkach czyli jedna Pani drugiej powiedziała, że inna to zrobić miala…..co do poprzedniego wójta hmmm szukam tych zmian i nie mogę nic znaleźć, a przepraszam niewatpliwym sukcesem jest Flamingo;), sypiący się budynek szkoły w bialskim i zatrudnienie w gminie swojej i pani sekretarz rodziny.

Międzybrodzianin
Międzybrodzianin
1 rok temu

Skoro tak stawiasz sprawę, to w porządku. Wejdę w taką retorykę. Byłem mimowolnym słuchaczem tego, jak właśnie w ten sposób wypowiedział się na temat tego co zrobi, gdy wygra. Nie potrzebuję do tego plotek. Chyba, że zamierza Pani wmawiać mi, że na starość jeszcze źle słyszę? Aquaparki były formą literacką, powiem inaczej – basen. Coś to komuś mówi? To, że zaczeło to funkcjonować w obiegu jako aquapark dowodzi tylko abstrakcyjności samego pomysłu. Z jednej strony wołał o zadłużeniu, z drugiej obiecywał projekty z kosmosu i kompletne null na temat sposobu uporania się z zadłużeniem. Zresztą, nie chcę pisać na Jego… Czytaj więcej »

xxl
xxl
1 rok temu

ot “mądrego to i dobrze przeczytać” polać mu 🙂 co fakt to fakt ale wydaje mi się ze wybór juz przesadzony obym się pomylił
ps- ludzie w naszej gminie kochają ploty i teorie wiec tu sie nie zmieni a o zawiści, bucie i arogancji oj duzooo by pisac

xxyyy
xxyyy
1 rok temu

… Jakie konkursy..z góry wiadomo kto dostanie to stanowisko…w jakich wy czasach zyjecie

jolka
jolka
1 rok temu

Brawo…dla tej rodzinki stworzono nawet nowe stanowisko pracy…o ile dobrze pamiętam wczesniej takiego nie bylo…a mowis ze gmina zadluzona…

brawo!!
brawo!!
1 rok temu

aquapark na miejscu dawnej spółdzielni w Czernichowie – sam słyszałem

mieszkam na wsi
mieszkam na wsi
1 rok temu

Brzmi to wszystko jakoby ten miedzybrodzianin to pan Sz. Byl we własnej osobie..tylko on chyba aż takiej wiedzy o gminie nią ma…wiem bo widziałam jego program a może lepiej powiedzieć list…i nic tam nie napisal mądrego…zreszta nawet głupiego nic tam nie bylo…zadnego pomyslu…co się nam będzie tlumaczyl i obiecywał…lepiej nic nie pisac tylko zostac wojtem…oby nie….nie…licze na ludzka madrosc?

Międzybrodzianin
Międzybrodzianin
1 rok temu

Rozwieję czyjąś wątpliwość. Nie, nie jestem Panem Sz., nie jestem też nikim związanym z UG, nie jestem też nikim istotnym z punktu widzenia pracy samorządu, nie mam rodziny w UG etc. etc. Nie mam też interesu w popieraniu Pana Sz., czy Pani BKH, czy Pana T.M.

noname
noname
1 rok temu

Wyjątkowo pan jest dobrze poinformowany o sprawach i dzialaniach UG..

Międzybrodzianin
Międzybrodzianin
1 rok temu
Reply to  noname

Witamy w dobie transparentności – wszystko jest w BIP, od uchwał, przez protokoły, po stenogramy z posiedzeń rady. Wystarczy chcieć. Naprawdę nie trzeba ku temu mieć specjalnych “ludzi”, “kontaktów”, albo być koniecznie podszywającym się wysłannikiem czyjejś strony. Jak sobie Pan/Pani to poczyta, to zrozumie, że nie napisałem niczego, co wymaga wiedzy “wewnętrznej”. Zresztą chcę podkreślić jedno, wyraziłem tu swoją opinię, nie agituję. Mam do tego prawo tak samo jak każdy inny. Tak samo jak mamy prawo się nie zgadzać, oczywiście tak długo jak wszystko zachowuje ramy dobrego smaku.

Ja24
Ja24
1 rok temu

BIP nie jest miarodajnym źródłem informacji, bo nie jest na bieżąco aktualizowany – protokoły z sesji nie są dodawane, konkursy na stanowiska urzędnicze nie widnieją na tej stroni….czasami pojawiają się ale już po zakończeniu konkursu, wiem bo często tam zaglądam.

hehe
hehe
1 rok temu
Reply to  Ja24

z ciekawosci sprawdzilam was obu i akurat konkursy sa ok. Czasy tylko troche krotkie ale patrzylal na inne gminy i to normalna praktyka sie jest okazuje wiec chill 😀 poza tym na logike, skoro niemiarodajne sa oficjalne rzeczy urzedowe to co jest miarodajne? wylewany tutaj hejt i plotki? Smieszne!

zosia
zosia
1 rok temu

Cos mi tu nie gra…to po co gmina miała przejąć szkole na Żarnowce…skoro za chwile piszesz ze szkoły generują największe zadłużenie…..????????

Międzybrodzianin
Międzybrodzianin
1 rok temu
Reply to  zosia

Szanowna Pani, proszę przeczytać jeszcze raz, ze zrozumieniem.
Nie ma żadnego powodu, by gmina przejmowała swoją jednostkę 😉
Chodziło o to, że pojawił się pomysł, pojawił się kapitał i pojawił się społeczny ferment, potem dezinformacja, którą ludzie zwykli przyjmować radośniej, niż fakty, czy prawdę i w efekcie nic się nie zmieniło.

zosia
zosia
1 rok temu

Nie znam sytuacji szkoły w Zarnowce…nie wiem czy jest potrzebna czy nie..może nie zrozumiałam o co panu chodzi bo pan to napisal niezrozumiale?

brawo!!
brawo!!
1 rok temu

@Międzybrodzianin – jestem pod wrażeniem, argumentacja, przykłady, wnioski w punkt @Międzybrodzianin – wójtem !!!!

karo
karo
1 rok temu

Mały skrawek ziemi, ale pokazuje czego można się spodziewać po jego gospodarzach. Kiepsko to wszystko wygląda 🙁

Bonzo
Bonzo
1 rok temu

Naiwni czepiacie się kawałka ziemi gdyby nie Sokół to chyba ostatni skrawek byłby sprzedany za bezcen i oto macie pretensje?
To idąc waszym tokiem myślenia sprzedajmy wszystko żeby zaspokoić pewną grupę ludzi.
Jak czytam niektóre komentarze to myślę sobie gdzie niektórzy mają mózg

Alek
Alek
1 rok temu
Reply to  Bonzo

Cała sprawa z odebraniem pola namiotowego sokołowi wzięła się z tego, że chodziło o ten nieporządek i wygląd urągający jakiemukolwiek poczuciu estetyki na tym najpiękniejszym skrawku naszej gminy. Stan pola namiotowego był taki, że przejeżdżający ludzie pytali co to za slamsy. Kiedy Wójt wreszcie się obudził i raczył coś zadziałać i wypowiedział umowę to się podniósł raban, że sokoły bronią ostatniego skrawka gminnej ziemi przed sprzedażą i zaczęły się płomienne przemówienia, z odwoływaniem się do najwznioślejszych haseł, podczas gdy chodziło po prostu o syf, o zwykły syf. O to, że nie miał kto uporządkować pola, zadbać o jego wygląd, nieco… Czytaj więcej »

1234
1234
1 rok temu
Reply to  Bonzo

mózgu to tobie brakuje

ojjjj
ojjjj
1 rok temu
Reply to  Bonzo

a wydawało się , że to tak bezinteresownie z troski o gminę, a tu chyba wychodzi szydło z worka

Kolo
Kolo
1 rok temu

Nasze slamsy na polu namiotowym znalazły się w sądzie i to od razu dwie sprawy – brawo, do boooju, niech żyje syf

Rewizor
Rewizor
1 rok temu

Do złamanej…. O jakim Zarządzaniu Ty piszesz? Że Pan M. Sz. Będzie zarządzał… hahahha Czym? To on będzie zarządzany z tylnego siedzenia…. czytaj kontynuacja tego co jest…. tylko nie ma już czego roztrwonić…. wszystko już zostało zrobione w tej materii Kobieto nie wiesz o czym piszesz…. Natomiast prawdą jest, że nie mamy Wójta po raz kolejny….

Nnnnn
Nnnnn
1 rok temu
Reply to  Rewizor

Nie ma na kogo głosować, wybór żaden………co do roztrwonienia to prawda i dlatego w tej kadencji zapewne gmina wejdzie pod zarząd komisarza, chyba to będzie najlepsze co stanie się dla tej gminy.

123
123
1 rok temu
Reply to  Rewizor

Pani B jako wójt to dopiero będzie zarządzanie z tylnego siedzenia, że miejsc nie starczy

alejaja
alejaja
1 rok temu

Pani BHK jest pewna, że wygra. Już rozdaje stanowiska, ponoć wicewójtem zostanie pewien pan R, a po przejściu na emeryturę ciepłą posadkę w gminie ma dostać pani R.

xxl
xxl
1 rok temu
Reply to  alejaja

Pewnie ze wygra zywieckie chce sie jej pozbyc ze szkoły 🙂 a ona sama walczy w sądzie o teren przy elektrowni wiec ma wygrana + teren pod syf jaki jest i wszystko w temacie a rozdawanie stanowisk to norma co w tym dziwnego
ps. cytujac rewizora potwierdzam ze znowu nie ma wojta tylko marionetki ktore załatwiaja swoje spray 🙂

xxyyy
xxyyy
1 rok temu
Reply to  alejaja

A p. Sz to niby nie rozdaje???????

Mała Mi
Mała Mi
1 rok temu
Reply to  xxyyy

Pan Sz. już niektórym obiecuje prace w urzędzie …..

Załamana
Załamana
1 rok temu

Gmina to nie sokół i zabawa z piórkiem w głowie tylko zarządzanie i czas to zmienić i wyciągnąć ten urząd z długów. A tej pani nawet w szkole nie chcą.Ale ciemnogród pójdzie głosować na zabawę bo co jak co ale jak się bawić to ciemnogród wie. Wystarczy obiecać dobrą zabawę i festyny i wygrana w kieszeni. Gmina turystyczna a kibli nie ma srają gdzie popadnie, parkingów nie ma stoją wszędzie nawet na zakrętach, koszy nie ma śmiecą i zostawiają syf ale po co to zmieniać. Teraz zima idzie i miejmy nadzieję że śniegu nie dowali bo na wiosnę znów będzie… Czytaj więcej »

mueszkanka
mueszkanka
1 rok temu
Reply to  Załamana

Glosujcie na Barbarę i skończą sie znajomości..inaczej stanowiska obejma ci co mieli odejść..i będzie znowu to samo…chcecie zmian to tylko jest jest wybór…

xxl
xxl
1 rok temu
Reply to  Załamana

100% racji ale wybierc nie ma w kim Szlagor = wtyki i znajomosci Kos= j/w kiepska kobita bez wiedzy ale ze sie chcą pozbyc bo daremna jest sposób 🙂
ps- w sumie kto by nie był i tak tragikomedia brak kasy a ze ciemnogród no coz brak zdania i wiedzy niesie konsekwencje

Hej
Hej
1 rok temu
Reply to  Załamana

Chodź się trochę pobawić bo mało nas mało . Zazdrość i brak odwagi to niezbyt chwalebne cechy

Zmiana
Zmiana
1 rok temu

W końcu mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Rozkradli gminę przez ostatnie 8 lat, tym Państwu już dziękujemy i pora ich rozliczyć, bo zwykły śmiertelnik za kradzież ciastka idzie do kryminału. Brawo i idźcie na drugą turę, bo gmina jest mieszkańców i dla mieszkańców, a nie prywatny folwark

@@@
@@@
1 rok temu
Reply to  Zmiana

Brawo dla tych mieszkańców co mądrze glosowali

xxl
xxl
1 rok temu
Reply to  Zmiana

Proszę przedstaw mi co sie zmieni kobita nawet uczyc nie umie to co zmieni a tak teren koło elektrowni przygarnie na sokoła syf kiła i mogiła 🙂
Szlagor – to samo lepiej byłoby nie wybrac i rozpisac ponownie no ale za 2 lata bedzie płacz bo nic sie nie zmieni jhahahahah

OoooO
OoooO
1 rok temu
Reply to  xxl

Nie martw się w obu przypadkach gmina dostanie się po zarząd komisaryczny, a jak szybko to tylko zależy od tego które z nich zostanie wójtem.

milicjant
milicjant
1 rok temu

Wybierzcie policyjnego emeryta (ochroniarza), a jedno stanie się pewne – będzie zabawnie i wesoło w gminie przez pięć kolejnych lat, hahaha

milicjant1
milicjant1
1 rok temu
Reply to  milicjant

Wybierzcie nauczycielkę, której w MŻ wszyscy chcą się pozbyć, niezła motywacja brawo MŻ!

julka
julka
1 rok temu
Reply to  milicjant1

To co wybierzcie byłego policjanta.. Ona jest lepsza i wygra?

Załamana
Załamana
1 rok temu
Reply to  julka

W czym jest lepsza ?chyba w organizacji wycieczek. A ten były policjant jak piszesz zarządzaniem się zajmował i liznął trochę biurowej pracy

jacus
jacus
1 rok temu
Reply to  Załamana

Milo ze chcesz za wójta kogoś kto liznał trochę biurowej pracy…ale troche to chyba za mało by zostac wojtem…ja tam wole rządy kogoś o wyksztaceniu pedagogicznym niz policyjnym…ludzie zreszta juz pokazali kogo wola…szkoda ze nie wygrała w I turze…przynajmniej skończylo by się wylewanie pomyj…wierze ze mieszkańcy dadzą jej szanse i wygra?

Załamana
Załamana
1 rok temu
Reply to  jacus

Wolę osobę która już doświadczenie w zarządzaniu ma niż panią która kompletnie się na tym nie zna A z tym liźnięciem biurowej pracy to był taki żart? ale jeżeli tak to dosłownie bierzesz to ta pani nie ma pojęcia co to zarządzanie no chyba że otoczy się orszakiem doradców.?????? I zastanawiam się nad tym co ona więcej potrafi. Bo jest różnica między doświadczeniem w zarządzaniu a udzielaniu się w sokole do tego pierwszego trzeba mieć umiejętności a do tego drugiego wystarczą chęci?

Rewizor
Rewizor
1 rok temu

Do wszystkich napinaczy…. Największą porażką byłaby kontynuacja nieudolności władzy, którą mieliśmy przez ostatnie 8 lat…. (dla wszystkich umiejących czytać między wierszami). Gorzej być nie może…:)

Dobra zmiana
Dobra zmiana
1 rok temu

Porażka to była przez ostatnie osiem lat teraz to tylko lepiej może być !!

Jaaaa
Jaaaa
1 rok temu
Reply to  Dobra zmiana

Ha ha tylko dla sokoła….

Marek@
Marek@
1 rok temu
Reply to  Jaaaa

Widac ze pijesz caly czas do sokola…czyzby te wszystkie złośliwe komentarze byly twoje…daj juz spokój…ktos musi przegrać by ktos mogl wygrać…niech to będzie Barbara

xxl
xxl
1 rok temu

O w morde sokół glosował teraz teren ich 🙂 ps. jak ludzka głupota zadziwia

Meg
Meg
1 rok temu
Reply to  xxl

Chyba nie tylko sokol skoro tyle głosów…chyba komuś żal..brawo dla zwycięzcy…wygra lepszy?

Janek@
Janek@
1 rok temu
Reply to  xxl

Ps. A mnie zadziwia ludzka zazdrość…i głupie komentarze

xxl
xxl
1 rok temu
Reply to  xxl

i ciemna masa czernichowska kto nie zna osoby niech sie nie wypowiada – to nie zazdrosc to logika – kto by nie wygral i tak na nic kasy nie ma jhahahahahah ale ta kobita to bedzie posraszka zreszta wyborcy sie przekonaja hahahah pozdro

3xl
3xl
1 rok temu
Reply to  xxl

to będą rządy pewnego pana dyrektora i pewnego działacza związkowego

bbc
bbc
1 rok temu
Reply to  xxl

Widac kto tu jest ciemna masa..zal d….sciska…