Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Czescy rolnicy protestują! Na granicy w Cieszynie są już patrole | FOTO

Fot. Katarzyna Lindert-Kuligowska

Dziś rolnicy po raz kolejny wyszli na ulice kraju, by protestować. Zapowiedziane przez nich blokady ulic obejmują cały Śląsk. Do manifestacji włączyli się także czescy rolnicy, w związku z czym w Cieszynie można spodziewać się utrudnień.

Protest na czeskiej granicy rozpoczął się ok. 10.00. Mimo że planowane było zamknięcie przejazdu dla wszystkich pojazdów zamierzających przekroczyć granicę to bez problemów nam udało się wjechać do Czech. O 11.00 jednak sytuacja ma się zmienić. I tak do godz. 13.00 jednak trzeba liczyć się z możliwymi utrudnieniami. O bezpieczeństwo dbają liczne patrole mundurowych zarówno po polskiej jak i czeskiej stronie.

Rolnicy z Czech jak i z Polski chcą strajkami zwrócić uwagę na problemy branży, w tym nadmierną biurokrację i niskie ceny skupu. Domagają się też odstąpienia od unijnej polityki klimatycznej. Mówią wprost, że obecnie tak prowadzona polityka rolna może wielu gospodarzy doprowadzić do upadku.

Fot. Katarzyna Lindert-Kuligowska

google_news
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Brawo rolnicy!
Brawo rolnicy!
2 miesięcy temu

Przed posesją rotacyjnego błazna z partii Simens 2050 rolnicy wysypali 5 ton obornika ,na płocie zawiesili banery “Zdrajca polskiej wsi ” i “Dziękujemy za pałowanie i gazowanie w Warszawie”

Jastrząb
Jastrząb
2 miesięcy temu
Reply to  Brawo rolnicy!

Kaczor wraz z Wojciechowskim niby komisarzem zrobił ROLNIKOM dziecko a teraz protestują i chcą alimentów od Tuska

Brawo rolnicy!
Brawo rolnicy!
2 miesięcy temu
Reply to  Jastrząb

Rolnikom i całej reszcie Europejczyków bachorka zrobiło obłąkane tęczowe lewactwo przy współudziale naszych miejscowych zdrajców i folksdojczów

wujek dobra rada
wujek dobra rada
2 miesięcy temu

Łoić brukselską komunę i patrzeć czy równo puchnie

Jastrząb
Jastrząb
1 miesiąc temu

Jedz do Putina potrzebuje ochotników.