Bielsko-Biała Na sygnale

Człowiek kontra Jaguar – foto

Aż dziesięć punktów i mandat dostał kierowca osobowego jaguara, który przed południem potrącił mężczyznę 72-letniego na ul. Wzgórze w Bielsku-Białej. Zespół ratownictwa medycznego odwiózł poszkodowanego do szpitala.

Do zdarzenia doszło około godz. 11.06. Kierujący samochodem osobowym marki jaguar, skręcając w prawo, z ul. Zamkowej na ul. Wzgórze, na przejściu dla pieszych potrącił mężczyznę, który przekraczał jezdnię ze strony prawej na lewą względem kierunku ruchu pojazdu.

– Skręcając w prawo, miałem zieloną strzałkę. Gdy spojrzałem na sygnalizator dla pieszych po lewej stronie auta, widziałem światło czerwone – tłumaczył kierowca jaguara.

Patrol WRD sporządził dokumentację, uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Po zakończeniu czynności na miejscu policjanci pojechali sprawdzić miejski monitoring. Tam okazało się, że w momencie zdarzenia piesi na ul. Wzgórze mieli światło zielone. Pieszy na szczęście nie doznał obrażeń ciała, kierowcę jaguara ukarano mandatem karnym i dziesięcioma punktami.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments