Wydarzenia Oświęcim

Czy 28 lipca byłeś w „Energylandii”? Szuka cię sanepid… Park rozrywki wydał oświadczenie

Szef oświęcimskiego sanepidu zwrócił się do osób, które 28 lipca przebywały w parku rozrywki „Energylandia” w Zatorze.

Inspektor prosi te osoby, by – jeśli wystąpiły u nich objawy choroby koronawirusowej – skontaktowały się z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną, właściwą dla ich miejsca zamieszkania.

Aktualizacja

Energylandia wydała oświadczenie:

“Park Rozrywki Energylandia jest miejscem bezpiecznym dla Gości oraz pracowników. Od otwarcia sezonu w czerwcu 2020 na całym jego terenie są w pełni respektowane przedstawione przez Ministerstwo Rozwoju i GIS wytyczne sanitarne w związku z przeciwdziałaniem koronawirusowi.

Zarówno przed wejściem do Parku Rozrywki, jak i na jego terenie, obowiązują stosowne zasady higieny i dezynfekcji. Wprowadzone procedury w nowym reżimie sanitarnym dają gwarancje pełnej ochrony.

Limit 1 osoby na 10 metrów kwadratowych powierzchni Parku Rozrywki przy ogromnym obszarze Energylandii daje możliwość swobodnego poruszania się i zabawy – przy jednoczesnym respektowaniu zasad sanitarnych, w tym dotyczących zachowania stosownych odstępów.

Podkreślić należy, że Energylandia znajduje się na terenie Gminy Zator, w której aktualnie nie ma osób zarażonych koronawirusem. Potwierdza to, zatem, że środki sanitarne wprowadzone i respektowane na terenie Gminy Zator, przez lokalne władze, przedsiębiorców oraz mieszkańców, są skuteczne.

Komunikat Sanepidu w Oświęcimiu z 7 sierpnia 2020 r. jest procedurą standardową.

Nie precyzuje jednak czy Gość który odwiedził Parku Rozrywki 28 lipca – w momencie pobytu – był zarażony, czy miał kontakt z taką osobą. W związku z tym Energylandia zapewnia, że kadra Parku Rozrywki jest zdrowa, a komunikat ten nie dotyczył żadnego z naszych pracowników. Z informacji uzyskanych przez Park Rozrywki w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu wynika, że o kontakt proszone są wyłącznie osoby, u których potwierdzono objawy.

Energylandia – jako jedyny park rozrywki w Polsce – do dezynfekcji używa nowoczesnych dronów, które po zamknięciu każdego dnia, dezynfekują teren Park Rozrywki. Jest to jedna z kilku form dezynfekcji stosowanych w Parku Rozrywki. Na wejściu do obiektu znajduje się również specjalna kamera termowizyjna. Powołano również specjalną grupę dezynfekującą, której zadaniem jest nieustanna dezynfekcja najczęściej dotykanych powierzchni, w szczególności uchwytów, poręczy, klamek, czy siedzeń. W Parku Rozrywki znajduje się obecnie kilkaset stacji do dezynfekcji dłoni. Energylandia w możliwym maksymalnym zakresie wykorzystuje wszelkie formy zabezpieczeń i środków sanitarnych w sposób najmniej inwazyjny i najbardziej komfortowy dla Gości. Energylandia jest pewna, że dokłada szczególnej staranności, aby wizyta każdego Gościa była bezpieczna w sytuacji epidemiologicznej, jaką mamy obecnie w kraju.”

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gosc z 28 lipca
Gosc z 28 lipca
1 miesiąc temu

A ja mam wątpliwości. Byłem tam z rodziną. Było Full ludzi. Przestrzeganie środków bezpieczeństwa to absurd. W kolejkach tłok po 40 minut. Odległość jeden na drugim. Nikt maski na twarzy w kolejkach nie trzymał. Upał był powyżej 30 stopni włączone kurtyny i zraszacze. Każdy przechodził i się chlodzil. Barierki były przy nas dezynfekowane tylko raz na jednej zabawce w bajkolandii. Na atrakcjach maski trzeba było mieć ale przecież to śmieszne jak spocone ciała co dosłownie 2 minuty zajmowały siedzenia. Tysiące osób. Rozumiem że park liczy na zyski ale też trochę prawdy nie zaszkodzi. To jest odpowiedzialnosc za setki tysięcy ludzi.… Czytaj więcej »

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Energylandia nie zainteresowała się przed wydaniem oświadczenia o co Sanepidowi konkretnie chodzi? Nie może być inaczej aby wszyscy pracownicy byli zdrowi a odwiedzający bezpieczni. Może należy podać przykłady w oświadczeniu jak w innych parkach rozrywki (szczególnie w Niemczech) jest gorzej.