Czechowice-Dziedzice Kultura i rozrywka

Czy muzea mają dziś rację bytu? Ciekawy wykład w Czechowicach-Dziedzicach

Jacek Cwetler.

Czy warto w czasach wszechwładnego internetu, smartfonów, muzealnych portali i aplikacji chodzić do muzeów? Jakie to mają być muzea: tradycyjne czy multimedialne? Co mają prezentować? Na wszystkie te pytania znajdziemy odpowiedź podczas listopadowego spotkania w Czechowicach-Dziedzicach.

27 listopada o 18.30 w „Piwnicy Muz” Miejskiego Domu Kultury rozpocznie się wykład Jacka Cwetlera, kustosza Izby Regionalnej i działacza Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic.

Przypomnijmy, że na naszych łamach Jacek Cwetler już przed laty opowiadał o planach utworzenia nowoczesnego muzeum w pomieszczeniach zabytkowego dworca kolejowego, gdy końca dobiegnie jego remont. Zbiory są ogromne, szczególnie z zakresu przemysłu, z którego słynęło miasto i czekają tylko na miejsce do ich godnego zaprezentowania.

– W przyszłym roku w Czechowicach-Dziedzicach powstanie muzeum, ale zanim to nastąpi, może warto posłuchać i podyskutować o sensie działalności muzeów w XXI wieku – zaprasza do udziału w wykładzie pt. „O muzeach słów kilka” Jacek Cwetler.

google_news