Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Na czasie

Czy okna można wymieniać zimą?

Dla wielu osób wymiana okien jesienią albo zimą jest prawdziwym szaleństwem. Okazuje się jednak, że takie sytuacje są coraz częstsze. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele. Można zatem wziąć to pod uwagę, jeżeli ma to przyspieszyć remont albo budowę domu. Zwłaszcza, że pogoda w naszym kraju, niezależnie od pory roku czy miesiąca może być naprawdę bardzo różnorodna.

Zdarza się tak, że okna trzeba wymienić właśnie w najchłodniejsze dni w ciągu roku. Nie jest to tak naprawdę niczym dziwnym, ponieważ w razie wystąpienia jakiejkolwiek usterki stolarki okiennej, trzeba działać jak najszybciej, aby maksymalnie zniwelować straty ciepła w konkretnym budynku. Okazuje się zatem, że prace tego typu można realizować tak naprawdę każdą porą roku. 

Wymiana okien zimą – to może utrudnić prace 

Przede wszystkim wymiana okien zimą jest jak najbardziej możliwa, o czym zawsze powinieneś pamiętać. Jest to bowiem najlepszy sposób na to, żeby zabezpieczyć wnętrza w swoim domu przed podmuchami wiatru czy zimnem. A przecież w razie wystąpienia awarii, jest to naprawdę bardzo istotny element, o którym zawsze należy pamiętać. Dobra wiadomość dla osób, która chcą wymienić okna, jest taka, że obecnie zimy w Polsce nie są zbyt mroźne, z kolei śnieg nie pada więcej, niż kilka tygodni w roku. Często jest tak, że nawet w grudniu, styczniu czy lutym temperatury na zewnątrz sięgają powyżej zera. To doskonała informacja dla tych, którzy nie chcą się zatrzymywać i zależy im na tym, żeby realizować prace montażowe do samego końca! W końcu takie właśnie warunki umożliwiają wymianę okien. 

Okna oczywiście mogą znieść minusowe temperatury, jednak problemem jest sama pianka montażu, która ma określone właściwości i nie będzie ich spełniać, jeżeli temperatura sięgnie poniżej minus pięciu stopni. Najlepiej, aby temperatura w ogóle nie spadała poniżej zera podczas montażu. 

Kiedy najlepiej wymieniać okna? 

Oczywiście najlepiej jest wymieniać okna w sprzyjających warunkach atmosferycznych, ponieważ jest to najlepszy sposób na to, żeby stolarka funkcjonowała bez zarzutu przez długi czas. Pamiętaj o tym, że lato nie zawsze jest idealną porą roku, która to umożliwia. Chodzi tutaj o to, aby na dworze nie panowały zbyt wysokie temperatury. Upały nie są bowiem sprzymierzeńcem w tym przypadku. Materiały montażowe tracą wtedy swoje właściwości. Oczywiście lepiej tego nie robić także, kiedy pada deszcz, śnieg czy wieje silny wiatr. 

Wielu fachowców wskazuje na to, że najlepiej jest wymieniać stolarkę w miesiącach wiosenno-letnich, a także wczesno-jesiennych. Wtedy istnieje największa szansa na powodzenie całego przedsięwzięcia i dopasowanie pogody do prac montażowych. 

A wysokiej jakości okna znajdziesz w firmie Novobudowa, która istnieje na polskim rynku już od bardzo długiego czasu i nieustannie się rozwija. Jest to doskonały wybór dla wymagających klientów, którym zależy na świetnej cenie, a przede wszystkim na doskonałej jakości! 

google_news