Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Czy warto korzystać z dopłat do odszkodowań?

Kwestia ubezpieczeń pojazdów to temat, który wzbudza bardzo wiele emocji wśród kierowców w Polsce. Wielu z nich ma niestety złe doświadczenia związane z dochodzeniem swoich praw.

Zaniżanie odszkodowania z polisy OC to coraz częstszy proceder

Okazuje się, że ubezpieczalnie bardzo często zaniżają wartość należnych odszkodowań z polis OC. Ubezpieczenie – które w teorii powinno chronić poszkodowanego – nie pokrywa całości poniesionych szkód. Towarzystwa ubezpieczeniowe najczęściej nawet nie reagują na reklamacje i próby odwoływania się od decyzji dotyczącej wysokości przyznanego zadośćuczynienia.

Często konieczne jest wytoczenie procesu przeciwko firmie ubezpieczeniowej. Są to sprawy długie i skomplikowane, ponieważ ubezpieczalnie zatrudniają prawników, którzy są doświadczeni i wiedzą jak podważyć racje poszkodowanych. Dla firm stawka sporów jest wysoka, w Polsce dochodzi do wielu zdarzeń drogowych i wypłacane jest bardzo dużo odszkodowań.

Firmy oferujące odzyskiwanie odszkodowań

Stale zwiększająca się liczba wyżej opisanych zdarzeń, doprowadziła do tego, że na rynku pojawiło się sporo firm oferujących odzyskiwanie odszkodowań. Oferują one kompleksową pomoc w obsłudze sporów z zakładami ubezpieczeń, często posiadają duże doświadczenie i wiedzę na temat metod postępowania ubezpieczalni. Czasami oferują nawet odkup odszkodowania, a następnie we własnym zakresie toczą spór z firmą ubezpieczeniową o zaległe kwoty. Jedną z lepszy firm tego typu jest JW GROUP.

Druga strona również nie składa broni, obwiniając właśnie wspomniane firmy o wzrost wypłacanych odszkodowań, czego rezultatem ma być podwyższanie składek za polisy OC dla kierowców samochodów osobowych. Warto jednak walczyć o swoje, ponieważ prawo zobowiązuje towarzystwa ubezpieczeniowe do pokrycia wszystkich szkód powstałych z winy swoich klientów.

Korzystajmy z dopłat do odszkodowań bo warto!

Ostatnio sytuacja się poprawiła, jeszcze kilka lat temu ubezpieczalnie podważały wysokość prawie każdego kosztu poniesionego przez poszkodowanych. Na przykład bardzo duży problem stanowiło uzyskanie samochodu zastępczego na czas naprawy pojazdu. Seria przegranych procesów najwyraźniej skłoniła firmy ubezpieczeniowe do łagodniejszego traktowania poszkodowanych. Obecnie jeśli mamy problem z uzyskaniem zadowalającej kwoty, warto korzystać z dopłat do odszkodowań. Zaoszczędzi nam to wiele czasu oraz nerwów poświęconych na walkę z doświadczonymi towarzystwami ubezpieczeniowymi.

Wypadek czy stłuczka to bardzo stresująca sytuacja. Niestety, często poszkodowanych spotykają później również niemiłe sytuacje związane z problemami dotyczącymi wypłaty odpowiedniego odszkodowania za poniesione szkody. Warto skorzystać z obsługi ekspertów, z pewnością uzyskamy odpowiednią pomoc.

3
Skomentuj

avatar
2 Komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
3 Komentarzy
MarekHermenegildaElliza Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Pytanie w tytule retoryczne zważywszy na artykuł sponsorowany. Niezbyt ładnie firma atakuje konkurencję nie mówiąc wprost ile zarabia na niej.

Marek
Gość
Marek

W którym miejscu w tym artykule jest przedstawiony atak na konkurencję? Bo przeczytałem dwa razy i nie widzę. Jak dla mnie fajny merytorycznie poprawny artykuł dla tych co dopiero zapoznają się z tematyką dopłat do odszkodowań

Elliza
Gość
Elliza

Super reklama dla firmmy