Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Czym wyróżniają się baseny kanadyjskie?

Sposobów na upały jest wiele, lecz prawdopodobnie najpopularniejszym i najbardziej lubianym jest schładzanie się w basenie ogrodowym. Aby jednak było to możliwe, najpierw trzeba zaopatrzyć się w jeden z nich. Wartymi uwagi są baseny kanadyjskie, które pod wieloma względami wyróżniają się spośród całej gamy tego typu produktów. Dlaczego dokładnie warto po nie sięgać? Poznaj kilka aspektów, które przemawiają za ich kupnem. Zapraszamy do lektury!

Basen kanadyjski, czyli jaki? Co go wyróżnia?

Poszukiwanie odpowiedniego basenu ogrodowego może okazać się nie lada wyzwaniem – wszak oferowane z tej kategorii produkty występują w wielu przeróżnych wersjach. Z łatwością odnaleźć można modele rozporowe, czyli takie, które naprężają się dzięki napełnieniu wodą, oraz stelażowe, których konstrukcja rozpiera się na metalowym stelażu. Obie te wersje nie są jednak tak trwałe i stabilne, jak baseny kanadyjskie. Co je wyróżnia?

Baseny kanadyjskie, np. marki GRE, to niesamowicie wysoka jakość, która przekłada się na długość użytkowania. Modele tego typu charakteryzują się bowiem dużą wytrzymałością nawet w zimie, więc nie musisz ich demontować po zakończeniu sezonu. Wyróżnia je bowiem spośród innych typów basenów stalowa konstrukcja ścian, które poddawane są długiemu procesowi: galwanizacji, fosforacji, zagruntowania, pomalowania i walcowania na zimno, stając się dzięki temu niezwykle trwałymi. Na kanadyjskie baseny składają się także metalowe profile, podtrzymujące ściany we właściwym miejscu, oraz rama, która odporna jest na promieniowanie UV, co znacznie spowalnia procesy niszczenia PVC.

Co jeszcze wyróżnia kanadyjskie baseny? Poza trwałością zachwyca także sam wygląd modeli kanadyjskich, który z łatwością dopasować można do aranżacji ogrodu. Duża gama ich rodzai daje pole wyboru, co również podnosi ich atrakcyjność zakupową.

Rodzaje basenów kanadyjskich

Jak już wyżej zostało wspomniane, basen kanadyjski może występować w wielu wersjach. Najczęściej są to baseny:

  • okrągłe;
  • owalne z podporami;
  • owalne bez podpór.

Wybrany kształt może determinować wymiary basenu i jego pojemność litrową, a co za tym idzie – ilość osób, które będą mogły korzystać z niego w tym samym czasie. W ofertach sprzedażowych znajdziesz baseny o średnicy od 300 cm do nawet 900 cm i głębokości w okolicach 120-130 cm.

Poszczególne modele mogą się różnić także wykończeniem. Imitacja muru kamiennego, drewna czy panelu grafitowego to propozycje, które umożliwiają wkomponowanie basenu w aranżację ogrodu. Decydując się na model z tego typu okładziną zewnętrzną zyskasz nie tylko praktyczny produkt, ale i estetyczny, który zachwyci każdego przybyłego gościa.

Basen kanadyjski – jak wybrać najlepszy?

Zastanawiasz się, jak wybrać najlepszy basen kanadyjski? Wiele zależy od Twoich preferencji i potrzeb, które warunkowały będą np. wymiary basenu. Zastanów się, kto będzie z niego korzystał: wyłącznie dorośli czy może też dzieci? Jeśli planujesz zakup z uwzględnieniem najmłodszych, pamiętaj o ich bezpieczeństwie, sięgając po płytszy model, a gdy będzie on służył tylko dorosłym, wybierz głębszy.

Jak duży jest Twój ogród? Zanim zdecydujesz się na zakup, upewnij się, że dany basen kanadyjski zmieści się w przeznaczonym na niego metrażu. W ten sposób unikniesz przykrego rozczarowania, które mogłoby się pojawić w momencie, gdy wybrany model okazałby się za duży lub za mały. Pamiętaj także o estetycznym wyglądzie danego basenu kanadyjskiego. Dopasuj go do wszystkich tych aspektów, a zakup będzie Cię cieszył przez długi czas!

KB_szczepionki
Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
14 dni temu

Szkoda, że nie ma basenów i dla dorosłych i dla dzieci czyli 2 w jednym. A mogłyby być z dnem z uskokiem lub z przegrodą.

Romuald
Romuald
12 dni temu

Są. Mają podnoszone dno a nawet zmienia się ich kąt. Robi to m.in. Firma Agor

Konstantynopolanka
Konstantynopolanka
15 dni temu

Przecież muszą pachnąć żywicą no i mieć naklejone klonowe liście.

Mrozik
Mrozik
14 dni temu

i na pewno jest w nich przerębel.
Zostaję przy moim tarasie.
Na leżance:) Na całą noc.

Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
14 dni temu
Reply to  Mrozik

No ale okrągłego lub owalnego tarasu nie masz, pod wodą komary nie kąsają.

Herr Mrozik
Herr Mrozik
14 dni temu

dobrze już Hermenegildo.
🙂
racja, że tu czasem kąsają.
To ja, herr.
Dobrej nocy letniej!

Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
13 dni temu
Reply to  Herr Mrozik

Lipcowej, we wrześniu proponuję przenieść się na werandę (a jej było Wera).

Herr
Herr
13 dni temu

pomalutku 🙂
jeszcze wpierw sierpniowe noce spadających gwiazd..!

Nic nie zapowiada dramatu końca ukochanej ślebody. Tylko czasem groźne pomruki, -rosnącego w siłę przez konformizm maluczkich – olbrzyma opresji.
Boje się tej jesieni.
Herr.

Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
13 dni temu
Reply to  Herr

Nie tylko Ty, więcej się boi albo powinno się bać po wieszczeniu ministra od wieszczenia – już o wrześniu. Na spadające gwiazdy nie liczyłabym, może się któraś zabłąkać.