Wydarzenia Bielsko-Biała

Czyste powietrze w bielskim Domu Dziecka

Zdjęcia: Galeria Sfera

Monstera, dracena, zamioculcas i difenbachia – co łączy te rośliny? Wszystkie mają wyjątkowe właściwości do oczyszczania powietrza w pomieszczeniach i produkcji tlenu, a teraz przysłużą się wychowankom Domu Dziecka w Bielsku-Białej. Rośliny i nowoczesny oczyszczacz powietrza zostały przekazane dzieciom w ramach finału akcji „Rower pomaga” oraz Dnia Czystego Powietrza przez Galerię Sfera i Fundację Ekologiczną Arka.

Rośliny antysmogowe i oczyszczacz powietrza, przekazane placówce przy ulicy Lompy, pozwolą jej na stworzenie dla dzieci własnej „Tlenodajni” na wzór tej, która od dwóch lat działa w bielskiej Sferze.

– Dzięki współpracy z Galerią Sfera udaje nam się zrealizować kolejny nasz pomysł. Tlenodajnia, jako pierwsze takie miejsce w Polsce powstała właśnie w Sferze i można z niej korzystać od 2019 roku. Teraz kolejne chcemy montować tam, gdzie będą bardzo potrzebne – właśnie w domach dziecka – wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej Arka i pomysłodawca przedsięwzięcia.

Nagrody zostały ufundowane ze środków zebranych podczas tegorocznej edycji akcji „Rower pomaga z Galerią Sfera”, w ramach której od sierpnia do października w aplikacji Strava można było sumować przejechane kilometry. W tym roku bielszczanie przejechali łącznie ponad 74 tysiące kilometrów. To największa tego typu akcja charytatywna w Polsce, która łączy promocję zdrowego trybu życia z ochroną środowiska.

– Bielsko-Biała jest w pierwszej pięćdziesiątce najbardziej zanieczyszczonych europejskich miast. Podejmowanymi działaniami Galeria Sfera chce dać przykład, że można to zmienić. Pragniemy nie tylko uczulać mieszkańców na kwestie związane z ochroną środowiska oraz własnego zdrowia, ale też mobilizować ich do działania. Takie akcje jak „Rower pomaga z Galerią Sfera” każdego roku przynoszą wymierne korzyści mieszkańcom Bielska-Białej. Korzystanie z roweru przekłada się na mniejsze zanieczyszczanie powietrza, przyczynia się do poprawy stanu zdrowia, a dodatkowo środki zebrane w zamian za przejechane kilometry zostaną przekazane na szczytny cel – mówi Monika Magner, dyrektor Galerii.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ilona
Ilona
2 miesięcy temu

Super, że nawet w domu dziecka dbają o czystość powietrza. Ja do domu zastanawiam się czy nie zainwestować w oczyszczacz, ale póki co mam iRobota z filtrami, więc też źle nie jest 😀