Na sygnale Oświęcim

Dał „popalić” swojej rodzinie

Fot. KPP Oświęcim

Do aresztu śledczego trafił 62-latek z gminy Zator, który podejrzany jest o dokonanie szeregu przestępstw na szkodę swojej rodziny.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w niedzielę (5 września).

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 62-latka, który włamał się do garażu wynajmowanego przez swojego zięcia, a następnie dokonał dewastacji jego pojazdu. Ponadto skradł znajdujące się tam elektronarzędzia. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili także, że sprawca wielokrotnie dopuszczał się gróźb karalnych wobec swojej rodziny – relacjonuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Po zebraniu dowodów mężczyźnie przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem, uszkodzenia mienia i stosowania gróźb karalnych. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu sąd wydał postanowienie o zastosowaniu wobec podejrzanego trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. Jeszcze tego samego dnia trafił on do jednego z aresztów śledczych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

KBszpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments