Wydarzenia Sucha Beskidzka

Dalszy ciąg policyjnych roszad

Ciąg dalszy roszad personalnych w strukturach suskiej policji.

Od dziś nowym komendantem jordanowskiego komisariatu jest Krzysztof Błachut, związany z formacją od 2007 roku. Przez kilka pierwszych lat służby pracował w ogniwie patrolowo-interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, a następnie w makowskim komisariacie. Osiem lat temu został dzielnicowym w Zawoi. I tajemnicą poliszynela jest, że szybko zyskał sympatię społeczeństwa, a przełożeni postrzegali go jako funkcjonariusza nie tylko pracowitego i zdyscyplinowanego, ale i posiadającego dużą wiedzę merytoryczną. Nieprzypadkowo  dwa lata temu awansował na kierownika rewiru dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej. Krzysztof Błachut dwukrotnie reprezentował powiat suski, a tym samym województwo małopolskie na konkursach ogólnopolskich wygrywając zmagania dzielnicowych, jak i kierowników rewiru dzielnicowych. W Jordanowie zluzował Grzegorza Sosina, który od kilku tygodni kierował komisariatem po odwołaniu z funkcji jego komendanta Mirosława Szczurka.

Komendant powiatowy policji Dariusz Drobny dokończył też zmiany w makowskim komisariacie będące następstwem niedawnego przejścia na emeryturę jego dotychczasowego komendanta Janusza Dyducha. Schedę po nim przejął Adam Kania, który wcześniej był zastępcą komendanta tego komisariatu. Teraz zwolnione przez niego stanowisko powierzono Piotrowi Lenartowi, który służy w policji już od 19 lat. Pracę zaczął w Bielsku Białej jako funkcjonariusz prewencji. W 2001 r. zasilił szeregi makowskich policjantów, a w 2003 r. został funkcjonariuszem sekcji  kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej. Od 2016 r. pełnił służbę na stanowisku dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
inżynier
inżynier
1 miesiąc temu

Proponuje zacząć szukac nowej roboty. W Polsce nie będzie “policji” W OGÓLE!

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  inżynier

Zmieniają, będzie lepiej. Bo kto by zmieniał na gorsze. Po roszadach policja nawet zadowoli inżyniera. Trochę wiary w prima aprilis.