Wydarzenia Bielsko-Biała

Darmowe skracanie spodni i nie tylko. Krawcowa wolontariuszka pomoże bielskim seniorom

Bielscy seniorzy będą mogli korzystać z darmowych usług z zakresu poprawek krawieckich. To inicjatywa bielskiej Rady Seniorów oraz wydziału Polityki Społecznej bielskiego Ratusza.

Specjalny punkt krawiecki czynny będzie w każdy poniedziałek i piątek od 10.00 do 12.00 w budynku przy ulicy Stojałowskiego 32 (poniedziałek to dzień przyjmowania zleceń a piątek wydawania zreperowanej odzieży).
W ramach oferowanej usługi wykonywane będą między innymi takie „poprawki” jak: skracanie spodni, spódnic oraz  innych ubrań, przyszywanie guzików czy wymiana zamka. Przy czym osoby, które zechcą skorzystać z tej oferty muszą zadbać o potrzebne do wykonania zlecenia materiały (zamki, gumki guziki itp.) Poza tym ubrania muszą być czyste. Jak informują organizatorzy akcji – Każdy uprawniony senior będzie mógł raz w miesiącu naprawić jedną sztukę odzieży lub dwie raz na dwa miesiące. Uprawniony czyli posiadający Kartę Seniora.
Usługa będzie realizowana na zasadach wolontariatu przez doświadczoną krawcową, z wieloletnim stażem pracy w tym zawodzie. Jednocześnie Rada Seniorów oraz miejscy urzędnicy poszukują fachowców posiadających inne przydatne w codziennym życiu umiejętności, aby przyłączyli się do akcji  darmowych usług dla bielskich seniorów. – Jeżeli ktoś z państwa ma w swoich rękach fach, a nie pracuje w zawodzie, nudzi się na zasłużonej emeryturze, ale jednak rozpiera go energia i chciałby dać jej ujście poprzez zaangażowanie się w realizację konkretnej usługi na rzecz swoich rówieśników w naszym mieście, prosimy o kontakt z Radą Seniorów (w czwartki w godzinach 11.00-13.00, pod numerem telefonu 518676301 lub z Wydziałem Polityki Społecznej UM przy pl. Ratuszowym 6, pok. 225, tel. 33 497 14 92) – apelują.

google_news