Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Debata: Smog – co dalej?

Temat smogu powraca jak bumerang. Coraz więcej środowisk włącza się w dyskusję na temat możliwych dróg poprawy powietrza na Podbeskidziu. Debatę pt. “Smog – co dalej?” organizuje Partia Razem.

– Temat zanieczyszczenia powietrza w Polsce (chciałoby się powiedzieć: wreszcie) został dostrzeżony przez polityków i dziennikarzy. Mamy do czynienia z uśpionym zabójcą, który atakuje, gdy tylko temperatury spadną poniżej zera. Utrzymujący się tej zimy mróz obnażył słabość dotychczasowych rozwiązań systemowych – głosi informacja prasowa Razem.

W debacie wezmą udział specjaliści z różnych dziedzin, przedstawiciele środowisk, które od lat zajmują się problematyką zanieczyszczeń powietrza. Jak przekazują organizatorzy, eksperci postarają się odpowiedzieć na kilka pytań:

  • czy smog napływa z Żywca?
  • jaki ma wpływ na nasze zdrowie?
  • czym jest ubóstwo energetyczne?
  • czy wycinka drzew ma wpływ na jakość powietrza?
  • czy kopcący komin to zawsze śmieci?
  • czy wszystkiemu winny jest węgiel?
  • czy uchwała antysmogowa rozwiąże problem?

Obecność potwierdzili: Blanka Romanowska (kierownik referatu w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego), Jacek Bożek (ekolog, założyciel i przewodniczący Klubu Gaja), Agnieszka Gorgoń-Komor (lekarka medycyny, prezes Beskidzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, bielska radna z PO), Alicja Fober (działaczka ekologiczna, fundacja Arka). Moderatorem dyskusji będzie Marceli Wójcik z Partii Razem.

Debata odbędzie się 28 lutego o godz. 17.30 w Wyższej Szkole Administracji. Szczegóły na stronie wydarzenia oraz facebookowej stronie Razem Podbeskidzie.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments