Wydarzenia Sucha Beskidzka

Debatowali o bezpieczeństwie w Suchej Beskidzkiej

Fot. KPP Sucha Beskidzka

W Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej debatowano o problemie z piciem alkoholu i paleniem wyrobów tytoniowych w miejscach objętym zakazem oraz o zaśmiecaniu miejsc publicznych, między innymi osiedla Beskidzkiego.

Jak podkreśla aspirant sztabowy Wojciech Copija, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Suchej Beskidzkiej, było to spotkanie z mieszkańcami z cyklu debat „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

Podczas debaty policjanci omówili stan bezpieczeństwa na terenie działania suskiej komendy, a w szczególności na terenie Suche Beskidzkiej. Jednym z tematów spotkania były narzędzia pomagające w zarządzaniu bezpieczeństwem publicznym, do których należy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Omówiono główne cele tej aplikacji, jak również sposób zgłaszania niebezpiecznych sytuacji, które wpływają na poczucie bezpieczeństwa obywateli. Kolejnym z elementów debaty było zapoznanie z programem „Dzielnicowy bliżej nas” i sposobem działania mobilnej aplikacji „Moja Komenda” – tłumaczy Wojciech Copija.

Dodaje on, że istotnym elementem spotkania była burzliwa dyskusja oraz liczne pytania zadawane przez uczestników.

W czasie debaty wpłynęło wiele wniosków mieszkańców oraz przedstawicieli oświaty związanych ze zbieraniem się grup młodzieży na terenie osiedla Beskidzkiego i na ulicy Kościelnej w czasie długich przerw lekcyjnych. Podniesiona została też kwestia zachowania przepisów porządkowych w rejonie działek oraz zachowania kierowców w rejonie jednego z bloków osiedla Beskidzkiego. Za kilka miesięcy zostanie zorganizowana kolejna debata, tym razem ewaluacyjna, podczas której zostanie podsumowany stan realizacji wniosków i postulatów, które wspólnie wypracowano – zaznacza Wojciech Copija.

Fot. KPP Sucha Beskidzka

Fot. KPP Sucha Beskidzka

Fot. KPP Sucha Beskidzka

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments