Wydarzenia Cieszyn

Dębowiec zmienia stawki. Opłaty za śmieci w górę

Od 1 stycznia wzrasta stawki za opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Mieszkańcy dostaną po kieszeni, bo podwyżka jest dość spora.

Radni podjęli uchwałę o nowych stawkach podczas ostatniej sesji Rady Gminy Dębowiec. I tak Ci, którzy segregują odpady będą płacili 32 zł (do tej pory było to 27 zł) za osobę miesięcznie. Ta opłata zostanie zmniejszona o 3 zł ( do tej pory 2 zł) za osobę miesięcznie w przypadku deklaracji kompostowania bioodpadów. Mieszkańcy gminy Dębowiec, którzy nie segregują odpadów zapłacą 128 zł za osobę miesięcznie, czyli czterokrotność stawki podstawowej. Do tej pory kara za niesegregowanie wynosiła 54 zł miesięcznie. Jak wyjaśniał Krzysztof Wawak, zastępca wójta gminy Dębowiec, przyczyną podwyżki jest zwiększenie ilość odpadów produkowanych na terenie gminy. Firma, która wywozi odpady z terenu Dębowca, nie zmieniła stawek za wywóz, ale w związku z dużą ilością odbieranych śmieci, gmina musi dopłacać do systemu gospodarowania odpadami. Jak wyliczył wójt, Tomasz Branny w bieżącym roku to aż 370 tys. zł.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
8 miesięcy temu

Od kiedy to już redaktorzy piszą na B24 o wzroście stawek za opłatę za śmieci w różnych gminach, że jest usprawiedliwiona i dokładnie z tego nic nie wynika. Podwyższający w radach gmin/miejskich nawet nie muszą się tłumaczyć. Tak to walczą o interesy wyborców – przy gromadnej odpowiedzialności.