„Delfiny” z cieszyńskiego klubu pokazały wysoki poziom w ważnych zawodach

W ubiegły weekend, 24 lutego, zawodnicy zawodnicy klubu pływackiego Delfin Cieszyn wystartowali w XI edycji Pucharu Silesia.

W zawodach, które odbyły się w Katowicach, wystartowało 567 zawodników i zawodniczek z 53 klubów całego kraju. Puchar Silesia to jedne z największych zawodów organizowanych w Polsce, a ściganie się z takimi zawodnikami, jak Katarzyna Wasick czy Jakub Majerski, czyli świeżo upieczonymi brązowymi medalistami Mistrzostw Świata  z Dohy, jest najlepszym potwierdzeniem tej tezy. Klub pływacki Delfin Cieszyn reprezentowała ekipa 20 „Delfinów”, którym udało się zdobyć 6 medali.

Pola Tyrna (50 i 100 m stylem dowolnym, 100 m zmiennym) oraz Kaja Legierska (50 i 100 grzbietowym, 50 dowolnym) zdobyły po trzy medale – dwa złote i jeden srebrny. Dodatkowo Pola zajęła 1., a Kaja 2. miejsce w klasyfikacji World Aquatics za dwa najlepsze starty w zawodach.

Co najważniejsze,  wszyscy  zawodnicy zanotowali potężny progres.  Jeśli nie zdobyli medalu, byli bardzo blisko tego.

Pola Kopiec – 4 miejsce 100 klasycznym oraz 5 miejsce 100 zmiennym.
Nika Szarek – 4 miejsce 100 zmiennym oraz 5 miejsce 50 dowolnym.
Natalia Broda – 4 miejsce 50 klasycznym oraz 7 miejsce 100 klasycznym.
Dagmara Białożyt – 8 miejsce na 100 grzbietowym.
Aleksander Szweblik – 6 miejsce na 50 klasycznym oraz 7 miejsce na 100 klasycznym.
Olaf Raszka – 7 miejsce na 50 klasycznym oraz 8 miejsce na 50 dowolnym.

Ponadto startowali: Alicja Dejer, Nina Legierska, Maja Pieczonka, Łukasz Kowalik, Paweł Janoszek, Wojciech Macura, Mateusz Kowalik, Bartosz Podlak, Alexander Herinan, Jan Górniak.

Klub zajął 11 miejsce w statystyce progresu wszystkich 53 klubów.