Sport Cieszyn

Deszczowo, ale i bojowo oraz z satysfakcją. Zawody Cross Bike Dzięgielów 2023 rozstrzygnięte | ZDJĘCIA

Tobiasz Nieboras. Fot. Michał Cichy

Trudne warunki pogodowe nie odstraszyły wielu zapaleńców, którzy wzięli udział w dzisiejszych zawodach rowerowych Cross Bike Dzięgielów. Trasę kończyli mocno “przyozdobieni” błotem, ale szczęśliwi.

Mimo deszczu, żaden zawodnika ani zawodniczka nie poddali się bez walki w tej sportowej rywalizacji, która rozegrana została na dystansie ok. 13 km, ok. 26 km oraz ok 39 km. Organizatorzy planowali też przeprowadzić konkurencje dla dzieci, jednak z uwagi na pogodę, zostały one przełożone na inny z bliskich weekendów.

Trasy wiodły dookoła Dzięgielowa. Ich profil był bardzo różnorodny, a trudność spotęgowana przez wywołane deszczem, błoto i wodę. Konkurencję główną, czyli dystans Mega – 39 km w dwóch okrążeniach, wygrał Tobiasz Nieboras z Dzięgielowa:

– Trasa była bardzo fajna. Mieszkam tu w okolicy, więc wiedziałem, jak ją jechać. Sporo deszczu spadło, więc warunki były wymagające, ale też było ciepło na trasie, w związku z czym ja na całokształt nie narzekam. Przy takich warunkach wychodzi technika jazdy, zatem tym bardziej się cieszę, że udało mi się wygrać i nią wykazać. Miałem trochę przewagi nad rywalami, uciekałem głównemu konkurentowi, zyskując ostatecznie kilka minut przewagi – powiedział nam Tobiasz Nieboras.

Pozostałe wyniki czołówki tej kategorii można zobaczyć w galerii zdjęć pod tekstem.

– To była kolejna edycja Cross Bike Dzięgielów, zorganizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Dzięgielowa, przy wsparciu Gminy Goleszów i Starostwa Powiatowego w Cieszynie. Tegoroczne wydarzenie zgromadziło 37 zawodników ze Śląska Cieszyńskiego i z innych regionów naszego województwa. Cieszymy się, że pomimo tak niesprzyjającej pogody taka grupa osób przyjechała do nas i świetnie się bawiła na dzięgielowskich trasach. Już teraz zapraszamy za rok – podsumował imprezę wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Dzięgielowa Tomasz Lenkiewicz.

Zdjęcia: Michał Cichy

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments