Porady i inspiracje

Dlaczego dom kanadyjski jest tańszy w budowie od tradycyjnych nieruchomości?

Choć dom kanadyjski kojarzy się przede wszystkim z malowniczymi krajobrazami Ameryki Północnej, a także mroźnej Skandynawii, od wielu lat budowany jest także w Polsce. Wykonywany jest z wysokiej jakości drewna i zgodnie ze standardami przyjętymi dla tej techniki stawiania nieruchomości.

W naszym kraju cieszy się coraz większą popularnością przede wszystkim ze względu na szybszy czas budowy oraz mniejszy koszt z tym związany. Warto jednak wiedzieć, że pod względem wytrzymałości, solidności oraz trwałości drewniany dom kanadyjski w niczym nie ustępuje tradycyjnym domom z cegły lub betonu, nie stanowi więc kompromisu między ceną a jakością. Skąd się więc biorą te oszczędności? Dlaczego cena budowy domu kanadyjskiego jest tak korzystna? Rozmawiamy z firmą DrewDom, która od lat specjalizuje się w stawianiu tego typu nieruchomości.

Dom kanadyjski – charakterystyka i sposób budowy

Na samym początku warto wiedzieć, że drewniany dom kanadyjski wykonywany jest z wysokiej jakości elementów drewnianych, które są specjalnie obrabiane, przygotowywane oraz konserwowane. Następnie jeszcze w procesie produkcji przygotowuje się z nich gotowe elementy konstrukcyjne, które następnie przywożone są na plac budowy. To właśnie z nich już na miejscu składany jest szkielet, na bazie którego dalej powstanie dom kanadyjski.
– Decydując się na drewniany dom kanadyjski inwestor może liczyć na spore oszczędności w porównaniu do nieruchomości budowanych z cegły lub betonu. Wynikają one przede wszystkim z tego, że nawet wysokiej jakości drewno jest tańsze od innych materiałów wykorzystywanych na placach budowy. Znane jest także ze wspaniałych właściwości, co w połączeniu z odpowiednim jego przygotowaniem i specjalistyczną techniką budowy stworzy solidną, wytrzymałą i trwałą na lata konstrukcję – tłumaczą eksperci z firmy DrewDom, przed którą żaden dom kanadyjski nie ma najmniejszych tajemnic.

Cena budowy domu kanadyjskiego

Warto wiedzieć także, że na finalny koszt, w którym zamyka się drewniany dom kanadyjski, wpływa także technika jego stawiania. Dzięki wcześniej przygotowanym elementom konstrukcyjnym sam etap budowy może zamknąć się w kilku tygodniach lub miesiącach, co znacznie ogranicza czas, a zatem i koszt inwestycji. To właśnie dlatego cena budowy domu kanadyjskiego jest tak korzystna w porównaniu do innego rodzaju nieruchomości. Przykładowy koszt budowy takiego domu znajdziesz na https://drewdom.com/ile-kosztuje-dom-szkieletowy/.
– Decydując się na drewniany dom kanadyjski należy jedynie pamiętać o tym, że będzie on świetną inwestycją na przyszłość jedynie w momencie, kiedy inwestor zleci wykonanie projektu i przeprowadzenie budowy specjalistom, którzy posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Poprawnie wykonany szkielet, ściany i uszczelnienie budynku pozwoli na to, aby dom kanadyjski posłużył przez kilkadziesiąt lat – dodają eksperci z DrewDom.
Warto więc zainwestować w profesjonalną firmę, która poprawnie wykona i uszczelni budynek, co zagwarantuje inwestorowi komfortowe i spokojnie życie w nowym domu na bardzo długo.

google_news