Porady i inspiracje

Dlaczego warto dbać o zęby?

Dbanie o zęby to dla wielu oczywistość, ponieważ pozytywne skutki posiadania zdrowego uzębienia mają swoje przełożenie na całe ciało człowieka. Z czym dokładnie jest powiązanie utrzymanie wysokiego poziomu higieny jamy ustnej?

Dobry stan uzębienia, czyli podstawa zdrowia całego organizmu

Przykładanie wagi do sposobu czyszczenia i pielęgnacji zębów to nie tylko gwarancja pięknego uśmiechu, ale również prawidłowego funkcjonowania wielu innych układów. Istnieje ścisłe powiązanie prawidłowego utrzymania higieny jamy ustnej z mniejszą zapadalnością na schorzenia naczyniowe, takie jak na przykład miażdżyca oraz choroba wieńcowa. Według naukowców, w jamie ustnej osób chorujących na parodontozę i próchnicę można znaleźć bakterie, które przyczyniają się do pojawiania nieprawidłowości w funkcjonowaniu serca i krwioobiegu. Najlepsze pasty do zębów dla dorosłych i dzieci używane podczas codziennego szczotkowania zapobiegają zmianom próchniczym, dzięki czemu zdrowe pozostają zarówno zęby, jak i inne ważne organy!

Zdrowe zęby – zadbaj o swoje samopoczucie

Dbanie o zęby ma również przełożenie na poziom satysfakcji i pewności siebie. Osoby, które regularnie czyszczą zęby i mogą pochwalić się zdrową jamą ustną, są bardziej usatysfakcjonowane ze swojego życia. Wynika to z większej atrakcyjności i chęci dbania o swoje ciało, co jest w pełni zrozumiałe biorąc pod uwagę fakt, jak istotną rolę odgrywają w życiu człowieka zdrowe zęby. Codzienne czyszczenie zębów jest prostą i szybką czynnością, zwłaszcza że szczoteczki soniczne lub elektryczne znacząco ułatwiają cały proces. Niezbędna jest regularność, której wymaga ta czynność, a cecha ta świadczy z kolei o pozytywnych nawykach danej osoby. Dobra jakoś uzębienia ma również wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego. Zdrowe i silne zęby umożliwiają prawidłowe przeżuwanie pokarmu, dzięki czemu do przewodu pokarmowego dostają się zdecydowanie mniejsze kawałki jedzenia. Z tego powodu trawienie i wchłanianie składników odżywczych może odbywać się w naturalny sposób, bez negatywnego wpływu na przewód pokarmowy.

W sklepach internetowych i stacjonarnych można akcesoria i gadżety, które ułatwiają codzienne czyszczenie zębów. Profesjonalne szczoteczki elektryczne lub klasyczne są dostępne w wielu wersjach twardości włosia, a także w różnych kolorach i kształtach. Zachęcanie młodszych dzieci do dbania o własne zęby jest łatwiejsze, jeśli dostęp do akcesoriów związanych z higieną jamy ustnej, jest powszechniejszy. Zdrowe zęby o nie tylko piękny i lśniący uśmiech, ale też dobre samopoczucie, prawidłowo funkcjonujące serce i układ pokarmowy. Warto dbać o higienę jamy ustnej, ponieważ jest to równoznaczne z dobrą kondycją całego organizmu.

Źródło: csk-med.pl

KB_szczepionki
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments