Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Dlaczego warto współpracować z agencją SEO?

Marketing internetowy to odpowiednio działająca agencja SEO, która dzięki wcześniej zaplanowanym działaniom realizuje szereg zadań, których wspólnym celem jest zwiększenie ruchu na stronie lub sklepie internetowym. Oczywiście skutki działań SEO to nie tylko ten jeden powyższy. Czym jest Agencja SEO? Jaki wpływ ma na pozycjonowanie strony? Jak powinna funkcjonować i jakie kroki podejmować? Tych i innych aspektów o agencji SEO dowiesz się z poniższego artykułu, który przedstawi Ci szczegóły pracy agencji.

Agencja SEO – co to właściwie jest?

Agencja SEO (agencja marketingowa) to firma, która zajmuje się pozycjonowaniem strony internetowej danej firmy w sieci. Ściślej mówiąc, agencja SEO ma za zadanie wyprowadzić daną stronę jak najwyżej, zgodnie z zasadami SEO i algorytmami wyszukiwarki/wyszukiwarek, pod które dana strona ma być zoptymalizowana. Dla przykładu strona xyz.pl zajmująca się sprzedażą ubrań na terenie Warszawy nie wyświetla się jako jedna z pierwszych po wpisaniu w Google frazy – ubrania Warszawa. Agencja ma w tym przypadku za zadanie w taki sposób wypromować stronę, aby znalazła się w czołówce wyników wyszukiwania. Oczywiście przykład powyżej jest bardzo mocno uproszczony, jednakże celem działań SEO jest promocja firmy w samej wyszukiwarce i mediach społecznościowych.

Pozycjonowanie to proces, który musi być dobrze zaplanowany. Natomiast, aby to się powiodło, agencja SEO musi podjąć odpowiednie działania i przygotować plan, który zrealizuje w określonym czasie. Przed samym procesem pozycjonowania, agencja marketingowa wykonuje audyt SEO, który ma za zadanie wskazać nieprawidłowości, słowa kluczowe i wiele innych aspektów, które mają wpływ na pozycje strony takie jak:

 • linkowanie (jakie linki do stron zewnętrznych lub wewnętrznych zawiera strona i jakie powinna zawierać),
 • widoczność strony,
 • analiza wizytówki Google (jeżeli takową strona posiada),
 • analiza treści pod względem atrakcyjności i ilości słów kluczowych.

Agencja marketingowa, a pozycjonowanie strony WWW

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, agencja marketingowa zajmująca się pozycjonowaniem stron musi podjąć odpowiednie działania w zakresie SEO. Najważniejszą kwestią w całym procesie jest stworzenie odpowiednich treści ukierunkowanych pod wybrane słowa kluczowe, których wykaz (pod daną frazę) jest dostępny w różnych kreatorach, jak i w samej wyszukiwarce. Atrakcyjne treści to pierwszy aspekt, na który algorytmy zwracają uwagę, co za tym idzie – dobra agencja marketingowa tworzy wartościowe artykuły, opisy produktów, opisy kategorii.

Specjaliści SEO wiedzą, w jaki sposób pisać i tworzyć, aby treść była atrakcyjna dla odbiorcy i zawierała słowa kluczowe wskazane przez algorytmy. Pozycjonowanie strony WWW to również linkowanie. Bardzo często możemy spotkać linki do stron zewnętrznych lub innych zakładek w pojedynczym artykule. Dzięki temu, treść staje się atrakcyjniejsza dla odbiorcy ze względu na to, że można z niej “wyciągnąć” większą ilość informacji. Agencja marketingowa zajmuje się również reklamą strony/firmy w social mediach. Instagram, Facebook, TikTok również wpływają na pozycjonowanie samej strony i ruch na niej. Im więcej osób pozna lub zapamięta markę tym więcej potencjalnych klientów, którzy zwiększają zyski danej firmy na bieżąca.

Reasumując, agencja marketingowa, zajmująca się pozycjonowaniem strony WWW powinna podejść do klienta indywidualnie, a nie wedle konkretnego schematu ustalonego dla wszystkich. Dlaczego? Ze względu na to, że taki schemat nie istnieje. Agencja nie jest w stanie odgórnie stworzyć planu, który zadziała dla każdej firmy, ponieważ każda firma jest inna, mniej lub bardziej znana i posiadająca różne produkty, lub usługi.

Specjaliści SEO – co oferują?

Specjaliści SEO zajmują się pozycjonowaniem stron i mają różne zadania w zależności od ich pozycji w  firmie. Podstawowy specjalista realizuje takie zadania jak:

 • wyszukiwanie linków zewnętrznych,
 • analizowanie rynku online pod względem słów kluczowych/fraz kluczowych,
 • optymalizowanie stron internetowych,
 • kreowanie zaplecza pod odpowiednie pozycjonowanie.

Jak wspomnieliśmy powyżej, w agencjach SEO możemy spotkać różnych specjalistów, którzy posiadają, konkretne umiejętności. Jedną z najrzadszych spotykanych umiejętności u pozycjonerów, a zarazem najlepiej płatnych jest znajomość CSS, PHP, JavaScript czy HTML. Ich zadaniem w tym przypadku jest edycja lub budowa kodu strony, usprawnianie serwisu i jego optymalizacja.

Specjaliści SEO swoją pracę w agencjach zaczynają najczęściej na stanowisku – copywriter/content creator na którym ich zadaniem jest tworzenie atrakcyjnych treści (artykułów blogowych, opisów itd.). Agencja marketingowa, zwykle w swoim zespole posiada kilka osób realizujących wyżej wymienione zadania, dzięki czemu, treści nie są jednakowe. Podsumowując, aby agencja SEO działała w prawidłowy sposób, musi posiadać wielu specjalistów z różnych dziedzin, co pozwala na zwiększenie wydajności agencji i pracowników.

Specjaliści od pozycjonowania – korzyści dla Twojej firmy

Specjaliści od pozycjonowania mogą doprowadzić Twoją firmę na szczyt. Firma współpracująca z Agencją SEO pozwoli poznać się od tej dobrej strony potencjalnym odbiorcom (grupie docelowej), do której chce dotrzeć ze swoimi produktami. Przy podejmowaniu decyzji, o rozpoczęciu współpracy z agencją marketingową, warto pamiętać, że zwiększone zyski to nie wszystko, co możemy zyskać po zakończeniu współpracy. Poniżej przedstawimy podstawowe korzyści dla Twojej firmy z pozycjonowania:

 • lepsza jakość witryny internetowej
 • zwiększanie zaufania wśród klientów
 • poznawanie swoich klientów
 • elastyczność kampanii reklamowych (jeżeli firma posiada różne produkty w sezonie zimowym i letnim)
 • pewność działań – agencje SEO potrafią pozycjonować tak, aby pozycja strony była długoterminowa
 • oszczędność – wykupywanie kilkunastu reklam w roku jest droższe niż jednorazowe skorzystanie z usług Agencji SEO
 • zwiększenie zysków długoterminowych – większy zasięg reklamowy to większe zyski dla firmy w przyszłości

Warto również podkreślić, że udając się do specjalistów od pozycjonowania, Ty wybierasz grupę docelową, decydujesz o najważniejszych kwestiach i przekazujesz wizję swojej strony specjalistom. Reszta działań pośrednich takich jak tworzenie treści czy optymalizacja strony nie musi być dla Ciebie ważna – spokojnie, specjaliści SEO się tym zajmą. Cały proces musi być oparty o zaufanie, tylko dzięki niemu agencja podejmie odpowiednie kroki, aby Twoja firma powędrowała na wyżyny popularności i zyskała nowych klientów w określonym przez Ciebie obszarze!

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments