Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Dlaczego warto współpracować z profesjonalną agencją opiekunek?

Znalezienie bezpiecznej pracy za granicą w opiece osób starszych bywa trudne. Brak znajomości niemieckich przepisów, zaledwie komunikatywna znajomość języka niemieckiego oraz brak doświadczenia w pracy w Niemczech sprawiają, że coraz więcej opiekunek decyduje się na zatrudnienie za pośrednictwem profesjonalnej agencji. Co oferuje dobra agencja opiekunek i dlaczego warto nawiązać z nią współpracę?

Jak działa profesjonalna agencja opiekunek w Niemczech?

Agencja opiekunek to firma, której głównym zadaniem jest pośredniczenie między zagranicznymi rodzinami poszukującymi opiekunek a polskimi profesjonalistkami wykonującymi zawód opiekunki osób starszych. Agencja opiekunek udostępnia wszystkim zainteresowanym kandydatkom aktualne oferty pracy wraz z wymaganiami oraz pomaga w dostosowywaniu oferty do doświadczenia oraz preferencji każdej opiekunki. Dzięki temu kandydatka może szybko i sprawnie znaleźć ofertę pracy, która będzie dla niej najbardziej odpowiednia oraz zgłosić swoją kandydaturę.

Profesjonalna agencja opiekunek prowadzi wewnętrzną rekrutację, w trakcie której jej pracownicy oceniają wszystkie istotne kryteria. W efekcie, opiekunka zostaje przydzielona do pracy, do której wykonywania posiada odpowiednie doświadczenie oraz kwalifikacje. Minimalizuje to ryzyko zatrudnienia do pracy, do której opiekunka nie będzie się nadawała oraz pozwala zaoszczędzić czas na samodzielne poszukiwanie oraz weryfikowanie ogłoszeń. Oprócz tego, agencje opiekunek organizują transport dla współpracujących z nimi kandydatów do miejsca pracy w Niemczech oraz wspomaga ich podczas wykonywania codziennych obowiązków.

Co można zyskać dzięki współpracy z profesjonalną agencją opiekunek?

Agencja opiekunek dba o najwyższy komfort pracy wszystkich współpracujących z nią osób. Zatrudnione opiekunki mają zapewnione legalną pracę w Niemczech oraz telefoniczną opiekę polskojęzycznego koordynatora. Współpracujące z agencją opiekunki mogą liczyć także na pokrycie kosztów ich podróży do Niemiec oraz organizacji wyjazdu. Pracownicy otrzymują także dodatkowe premie oraz mogą skorzystać z pakietów ubezpieczeń medycznych. Istotną korzyścią płynącą ze współpracy z agencją jest także możliwość wyboru waluty, w której wypłacane będzie wynagrodzenie – opiekunki mogą otrzymywać je w euro lub w złotówkach.

Dodatkową korzyścią, którą docenią zwłaszcza osoby początkujące w opiece osób starszych, są kursy online języka niemieckiego, z których mogą korzystać wszystkie opiekunki pragnące podszkolić swoją znajomość języka i tym samym podnieść poziom swojej pracy. Profesjonalna agencja opiekunek regularnie organizuje także kursy stacjonarne w całej Polsce. Wszystkie opiekunki w trakcie pracy w Niemczech mogą także korzystać z telefonicznych dyżurów pielęgniarek współpracujących z agencją, podczas których uzyskają merytoryczne wsparcie z zakresu opieki nad seniorami oraz będą mogły lepiej zadbać o ich bezpieczeństwo zapewniając swoim podopiecznym opiekę na najwyższym poziomie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karolina
Karolina
3 miesięcy temu

Ja pracuje w Niemczech jako opiekunka osób starszych, już od wielu lat wyjeżdżam z firmą z Wrocławia Veritas, wiadomo że to zależy od rodziny do której trafiam i to jest ciężka praca, ale jak się ma małą emeryturę to warto dorobić. A ludzie są różni.

sonia
sonia
6 miesięcy temu

Świetna szkoła. Wiele ciekawych kierunków do wyboru. Ja akurat wybrałam kierunek Opiekunka dziecięca i zostałam świetnie przygotowana do zawodu. Dostałam dyplom i teraz mogę się dalej rozwijać. Pracuję w żłobku i jestem bardzo zadowolona z pracy i wiedzy jaką posiadam.

Hermenegilda
Hermenegilda
6 miesięcy temu

Należy opisać w kierunku zalet, że praca poprzez agencję zapewnia wypracowanie świadczeń emerytalnych (?).

Wiola
Wiola
6 miesięcy temu

Znalazłam pracę w promedica, koleżanka mi ją poleciła i powiem, że jestem zadowolona. Z pracy, pensji. W kraju ciężko tyle zarobić. A jeszcze jak oglądam co rząd wyprawia to szczerze nie chce mi się wracać.

Hermenegilda
Hermenegilda
6 miesięcy temu
Reply to  Wiola

Ciężka praca a dziwnie nie chce się wracać.

Hermenegilda
Hermenegilda
6 miesięcy temu

Niejasne. Jak agencja może spowodować, że wzrośnie brak doświadczenia pracy w Niemczech. Doświadczenie nie uzyskuje się z agencji ale poprzez pracę z różnymi pacjentami (przypadkami).