Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Długi weekend czerwcowy – gdzie warto pojechać?

W 2019 roku mamy aż 8 długich weekendów, które pozwalają na odpoczynek od pracy, relaks i skupienie się wyłącznie na swoim życiu prywatnym. Przy odrobinie kreatywności oraz wzięciu kilku dni urlopu, możemy zyskać łącznie ponad trzydzieści dni wolnych do spraw zawodowych. Warto, przed każdym długim weekendem, zaplanować jego przebieg. Pozostając w domu, z pewnością będziemy skupiać się na czynnościach codziennych, angażując się w porządki lub remont. To nie jest najlepszy sposób na spędzenie czerwcowego długiego weekendu. Przy odrobinie chęci i determinacji, można wyjechać w atrakcyjne miejsce, odpoczywając od pracy i obowiązków domowych.

4 dni wolnego

Długi weekend, który rozpoczyna się w czwartek, potrwa aż do niedzieli 23 czerwca. Biorąc jeden dzień urlopu, możemy zapewnić sobie 4 dni odpoczynku, które warto przeznaczyć na wyjazd rekreacyjny. Trzeba odpowiednio wcześniej zgłosić pracodawcy chęć wykorzystania jednego dnia urlopu, aby już 20 czerwca pakować walizki i przygotowywać się do podróży.

Dla osób, które mogą pozwolić sobie na wyjazd wcześniej, idealnym rozwiązaniem będzie wyruszenie już 19 czerwca po pracy, aby jak najefektywniej wykorzystać czas przeznaczony na odpoczynek w miejscu, które wybraliśmy.

Wyjazd rekreacyjny

Czerwiec jest miesiącem zwykle ciepłym, który umożliwia korzystanie z atrakcji plenerowych, czy aktywności nad wodą. Wybierając się w podróż, warto sprawdzić możliwość wypożyczenia na miejscu rowerów, aby móc zorganizować sobie wycieczki rekreacyjno-krajoznawcze. Mazury, Morze Bałtyckie czy góry położone w różnych częściach kraju są idealną lokalizacją na aktywność rowerową.

Dzięki możliwościom, jakie daje szybka gotówka, warto skorzystać także z licznych atrakcji, oferowanych przez kurorty nadmorskie. Rejsy statkiem, zwiedzanie pięknych miast, podróż do fokarium to kilka propozycji, z jakich warto skorzystać podczas pobytu weekendowego nad morzem. Osoby ceniące sobie ponad wszystko relaks, mogą odpoczywać na plaży lub na basenie, oddając się ulubionej lekturze.

Zagraniczne wojaże

Mając do dyspozycji 4 dni wolne od pracy, warto wybrać się w podróż poza granice Polski. Sąsiednie kraje oferują wiele atrakcji, które z pewnością zachwycą każdego. Czechy, Słowacja, Niemcy, czy Litwa to państwa, które warto odwiedzić. Wystarczy wspomnieć o wyspie tropikalnej, która znajduje się w Berlinie. To miejsce idealne na odpoczynek dla całej rodziny, gdzie spędzimy miło czas pośród palm, słuchając kojącego szumu morza.

Osoby poszukujące wyjazdów zorganizowanych, korzystając z opcji szybka gotówka, mogą skorzystać z licznych ofert biur podróży. Odpoczynek na plaży w egzotycznym kraju lub zwiedzanie pięknych miast Europy to propozycje na wyciągnięcie ręki. Programy imprez przygotowane są w taki sposób, aby zmieścić w 4 dniach wszystkie atrakcje, jakie zaproponowano klientom.

Długie weekendy stały się w Polsce czasem, kiedy staramy się wyjeżdżać poza miejsce zamieszkania. Kilka dni wolnego pozwala na oderwanie się od codziennych obowiązków, odpoczynek oraz nabranie dystansu do spraw, które czekają na nas po powrocie. Warto, wykorzystując choćby możliwości, jakie daje szybka gotówka, zorganizować sobie wymarzone, krótkie wakacje. 4 dni wystarczą, aby odpocząć nawet poza granicami kraju i zwiedzić interesujące miejsca, poznając kulturę i zwyczaje innych narodów.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Natalia
Natalia
1 rok temu

Ja jadę na Mazury do Zamku Ryn. Mąż jest zapalonym fanem historii i długo namiał mnie na wyjazd. Przekonała mnie dopiero piękna okolica i SPA. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze, bo chcemy popływać po jeziorze kajakiem i pozwiedzać atrakcje w okolicy.

Ewelina
Ewelina
1 rok temu

Wybieram się do Krynicy Zdrój, koleżanka była w apartamentach Halna Residence w ferie i poleciła mi to miejsce, więc skrzyknęliśmy się w 8 osób i jedziemy w góry. Środę przed Bożym Ciałem już sobie wolne wzięliśmy. Podobno tam są ładne trasy do spacerowania. To coś dla mnie 😉