Cieszyn Kultura i rozrywka

Dni Istebnej już w ten weekend. Będzie się działo!

Fot. z archiwum Zespołu Regionalnego “Istebna” / Facebook

W najbliższy weekend w Istebnej przyjdzie czas na doroczne święto Trójwsi Beskidzkiej, czyli XXIV Dni Istebnej. Impreza tradycyjnie odbędzie się w amfiteatrze „Pod Skocznią”. Warto zarezerwować sobie dni 3-4 lipca, by posłuchać góralskiej muzyki, zjeść regionalne placki z blachy, potańczyć i spędzić wspólnie czas.

W tym roku w ramach XXIV Dni Istebnej będzie można zapoznać się ze specyfiką pracy regionalnych twórców podczas warsztatów rzemiosła artystycznego, a także obejrzeć wystawę poświęconą jubileuszowi 400-lecia wsi Istebna. Niewątpliwe atrakcją będą wybory „Najpiękniejszej Góralki 2021 roku”, zaplanowane na 4 lipca o 17.00. A kto jeszcze zaprezentuje się na scenie? 3 lipca koncertowanie rusza o 17.00. Najpierw pojawi się Zespół Regionalny „Mała Istebna”, potem kapela „Wisła”, a następnie Zespół Regionalny „Wisła” oraz kapela „Jacy Tacy” z Koniakowa, po której wieczorną zabawę rozkręci DJ Pisanka.

Dzień później zabawa rusza o 16.00, ale już od 14.00 czynne będą stoiska regionalnych artystów, a na dzieci czekać będą atrakcje, i ponadto o 15.30 nastąpi oficjalne prezentacja Międzynarodowej Wystawy Twórczości Ludowej. O 16.00 na scenę wkroczy Zespół Regionalny „Istebna”, a gdy już dowiemy się, która z kandydatek zdobędzie koronę najpiękniejszej, wystąpi zespół „Pozytywnie Nakręceni”. Około 20.30 rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem dancingowym. Całe wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów Roku Górali w województwie śląskim.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
4 godzin temu

Dental School Programs

[…]the time to study or go to the material or web sites we have linked to below the[…]

trackback

Department of Pharmacy Practice and Clinical Pharmacy

[…]here are some links to web-sites that we link to for the reason that we consider they are worth visiting[…]

trackback

الصيدلانيات والتكنولوجيا الصيدلانية

[…]below you’ll uncover the link to some web pages that we believe you should visit[…]