Kultura i rozrywka Żywiec

Dni Powiatu Żywieckiego w Milówce

Fot. Starostwo Powiatowe w Żywcu

Już w najbliższy weekend w Milówce odbędą się Dni Powiatu Żywieckiego połączone z Dniami Milówki.

Jak podkreśla Dariusz Szatanik, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Żywcu, impreza odbędzie się w sobotę i niedzielę (3 – 4 lipca) w Amfiteatrze nad Sołą. Nim na dobre się rozkręci, to w sobotę o 14.00 planowane jest rozegranie meczu piłki nożnej samorządowców powiatu żywieckiego i gminy Milówka.

Samo uroczyste otwarcie Dni Powiatu planowane jest w sobotę (3 lipca) o 15.00, a w jego ramach odbędą się: Powiatowy Przegląd Potraw Regionalnych “Próbowacka Jodła Beskidzkiego” i Święta Miodu. Pomiędzy 15.15 a 20.00 planowane są prezentacje artystyczne gmin z Żywiecczyzny, a wystąpią: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Milówki, Zespół Regionalny “Magurzanie” z Łodygowic, Szkoła Tańca oraz Fundacji Artystyczno – Sportowej “Swing” z Żywca, Fundacja Braci Golec, kapela “Skład Niearchaiczny”. Wręczone zostaną również nagrody w w konkursie “Pasieka Roku 2021” i Powiatowym Przeglądzie Potraw Regionalnych. Po 20.00 na scenie pojawi się Kapela PoPieronie.

Z kolei w niedzielę (4 lipca) Dni Milówki rozpoczną się o 16.00, a zaplanowano między innymi gry i zabawy dla dzieci, występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Milówki oraz zespołów regionalnych „Wierchy” z Milówki, “Spod Kikuli” z Lalik i „Hulajniki” z Milówki.

google_news
Energylandia - praca 2023
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments