Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Do czego służą wózki widłowe unoszące? Charakterystyka

Wózki widłowe unoszące są podstawowymi narzędziami pracy każdego magazynu, hali produkcyjnej, centrum logistycznego czy sklepu wielkopowierzchniowego. Dzięki tego rodzaju pojazdom w prosty sposób można przemieszczać towary z podłoża w inne miejsce.

W jaki sposób działają wózki widłowe unoszące?

Nie każdy rodzaj wózka widłowego sprawdza się do wszystkiego. Należy wybrać taki pojazd, który przeznaczony jest do wykonywania konkretnego zadania. Do magazynu wysokiego składowania przydają się wózki wysokiego podnoszenia. Jeśli jednak potrzeba urządzeń do sprawnego przenoszenia poziomego towarów, prosto z podłoża, to nie ma nic lepszego, niż wózki widłowe unoszące.

Wózki widłowe unoszące służą do przenoszenia towarów. Dzięki swojej konstrukcji w wygodny sposób operator może pobrać towar z podłoża, a następnie przewieźć go w przeznaczone miejsce. W przeciwieństwie do standardowych wózków widłowych maszyny te charakteryzują się bardzo dużymi możliwościami manualnymi i wysokim stopniem zwrotności. Mimo delikatniejszej budowy wybrane modele cechuje maksymalna siła nośności na poziomie przekraczającym nawet 3 tony. Wysokość podnoszenia oscyluje pomiędzy 100 mm a 700 mm.

Każde przedsiębiorstwo, które zajmuje się m.in. składowaniem towarów, powinno posiadać co najmniej jeden wózek widłowy unoszący. Urządzenia te zwiększają efektywność pracy i ułatwiają przenoszenie towarów. Wybierając konkretny produkt, oprócz kierowania się parametrami, warto wziąć pod uwagę także producenta – jego historię, obecność na rynku oraz opinie klientów o proponowanych przez niego produktach.

Jakie wyróżnia się rodzaje wózków widłowych unoszących?

Istnieje kilka wariantów wózków widłowych unoszących. Najważniejszym kryterium wydaje się napęd, który może być manualny albo elektryczny. Pojazdy prowadzone ręcznie przez operatora zwykle są nieco mniejsze i lżejsze ze względu na brak silnika napędowego. Doskonale sprawdzą się w mniejszych magazynach i sklepach, w których konieczne jest przenoszenie towarów celem ich późniejszego wyładowania.

Elektryczne wózki widłowe unoszące to idealna propozycja w sytuacji, gdy konieczny jest zakup sprzętu działającego szybciej. Produkty te są również wygodniejsze dla operatorów. Mogą być wyposażone w kabinę boczną lub specjalną platformę, na której operator staje i przemieszcza się wraz z wózkiem sterowanym elektronicznie. Docelowy wybór zależy już od zapotrzebowania firmy.

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments