Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej Sp. z o.o. zrealizują inwestycję, która poprawi bezpieczeństwo dostaw wody do zbiornika Skoczów Kaplicówka.
W ramach przedsięwzięcia zamontowana zostanie turbina wodna o mocy do 9 kW. Urządzenie ustabilizuje pracę systemu wodociągowego, zwiększy niezależność energetyczną obiektu oraz wpłynie na poprawę bezpieczeństwa dostaw wody pitnej.
Dodatkowo turbina pozwoli na produkcję około 24 MWh energii elektrycznej rocznie ze źródeł odnawialnych.
Koszt inwestycji wynosi ponad 408 tys. zł. Jej realizacja została objęta wsparciem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach w pełnej wysokości kosztów kwalifikowanych.
Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach programu „Bezpieczeństwo dostaw wody pitnej na obszarze województwa śląskiego”, którego celem jest zwiększenie niezawodności systemów wodociągowych, ograniczenie strat wody oraz poprawa bezpieczeństwa mieszkańców regionu.
W WFOŚiGW w Katowicach podkreślają, że inwestycje w nowoczesną infrastrukturę wodociągową to inwestycje w bezpieczeństwo, ochronę zasobów wodnych oraz lepszą jakość życia mieszkańców województwa śląskiego.
Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.


