Wydarzenia Wadowice Oświęcim

Dodatkowe 50 linii w województwie małopolskim. Co z tego dla nas?

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie otrzymał prawie 22 miliony złotych dotacji z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Ma to pozwolić na uruchomienie 50 nowych linii autobusowych w województwie małopolskim. Jak na tym skorzysta nasz region?

Umowa w tej sprawie została podpisana w piątek (1 marca) pomiędzy wojewodą małopolskim Krzysztofem Janem Klęczarem a wicemarszałkiem województwa małopolskiego Łukaszem Smółką. Jak informuje biuro prasowe Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, podpisanie umowy było możliwe dzięki dodatkowym środkom finansowym z budżetu państwa w wysokości prawie 22 mln zł.

– Wcześniejsze dofinansowanie dla 73 zadań pozwoliło na zawarcie umów umożliwiających uruchomienie 278 linii autobusowych. W sumie kwota dofinansowania dla samorządów z województwa małopolskiego na ten rok wynosi 69 mln zł. Złożony wniosek przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego pozwala na uruchomienie 50 linii autobusowych przebiegających przez teren 78 gmin – zaznacza biuro prasowe wojewody małopolskiego.

Linie objęte dofinansowaniem z naszego regionu:

1. Spytkowice – Czernichów – Kraków – długość 48 km

2. Smolice – Zator – Łowiczki – Gierałtowice – Andrychów – długość 29 km

3. Kalwaria Zebrzydowska – Skawina – długość 22 km

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
"nie wie lewica co czyni prawica"
"nie wie lewica co czyni prawica"
1 miesiąc temu

Niedawno napisano w B24, że zawieszona została linia Zator – Spytkowice – Brzeźnica – Kraków, wójt Spytkowic ma pisać o środki bo ktoś wyżej ustalił inne kierunki?

Nyk
Nyk
1 miesiąc temu

Środkami na utrzymanie linii powinny bilety za przejazdy a nie żadne dotacje. Aut prywatnych nikt nie dotuje a żadnego podtrzymywać nie trzeba. Nie będziemy płacić za pustowozy. To samo z liniami kolejowymi.

kto to wie
kto to wie
1 miesiąc temu
Reply to  Nyk

Musisz doprowadzić do sytuacji jaka była w PRL, że do autobusu PKS (a nie do busa) na przestanku nie zabierano wszystkich chętnych bo nie było miejsca. Czy PKS zarabiał na siebie z biletów? – mocno wątpliwe.