Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Dom modułowy – sposób na dom dla niecierpliwych

Domy modułowe to produkt, który pojawił się na rynku i od razu wzbudził duże zainteresowanie klientów. Jednym z godnych zaufania producentów takich domów jest firma Loftowe Domy – https://loftowedomy.pl/. Największą zaletą, która tak przyciąga miłośników niecodziennych rozwiązań, jest błyskawiczny czas budowy takiego domu. Proces wznoszenia modułowej konstrukcji jest bowiem znacznie mniej skomplikowany niż w przypadku tradycyjnego domu. Czy to jednak oznacza, że jest on mniej trwały i wytrzymały? Nic z tych rzeczy! Dom modułowy to solidna konstrukcja, w której możemy spokojnie mieszkać nawet cały rok. Nie musimy traktować takiej budowli jako tymczasową. Z czego wynika tak krótki czas potrzebny na realizację projektu domu modułowego? Jak wyglądają prace wykończeniowe domu modułowego? O tych i kilku innych kwestiach mówimy w poniższym artykule.

Dom modułowy – Twoje własne gniazdko prosto z fabryki

Osoby, które decydują się na postawienie domu modułowego, często mają już jakieś swoje wizje na temat tego, jak ma on wyglądać. W swoich głowach snują plany, które w następnej kolejności przekazują wykonawcy, z którym wspólnie tworzą szczegółowy projekt inwestycji. Mamy jednak dobrą wiadomość dla tych, którym szczególnie zależy na czasie, a niekoniecznie na oryginalności konstrukcji – możliwe jest także skorzystanie z projektu przygotowanego wcześniej przez firmę wykonawczą.

Tym, co najbardziej zaskakuje w przypadku domów modułowych, jest fakt, że w przeważającej mierze powstają one w fabryce. To właśnie tam na podstawie projektu wytwarzane, a następnie składane są wszystkie elementy konstrukcji. Jest to poniekąd pewną gwarancją, że inwestycja nie przekroczy budżetu, ponieważ wszystko następuje według z góry określonego planu, w którym brak miejsca na błędy czy środki zastępcze. Etap budowy w fabryce trwa zwykle kilka tygodni i kiedy jest już zakończony, dom jest transportowany do wybranego przez nas miejsca. Tam następuje jego stawianie na przygotowanej wcześniej płycie fundamentowej – dopinanie wszystkiego na ostatni guzik zajmuje zaledwie kilka dni.

Dom modułowy – co z wykończeniem?

Jeśli chodzi o wykończenie domu modułowego, to możliwych jest tutaj kilka opcji. Wiele zależy od naszych ustaleń poczynionych wraz z wykonawcą. Możemy bowiem kupić zarówno dom, który będzie w stanie surowym – z podstawowymi elementami wykończenia, oknami, dachem i potrzebnymi instalacjami sanitarnymi i elektrycznymi. Istnieje jednak również opcja zakupu domu wzbogaconego już w potrzebne sprzęty i meble, np. zabudowę kuchni czy szafy składające się na wyposażenie garderoby.

Warto wziąć pod uwagę wszelkie sugestie ze strony wykonawcy, który ma już duże doświadczenie w konstruowaniu domów modułowych. Z pewnością podpowie, w jakie rozwiązania warto zainwestować oraz jak urządzić dom, by mieszkało się w nim w pełni komfortowo. Takie wskazówki przydadzą się w szczególności w przypadku małych domów bez pozwolenia, których powierzchnia nie przekracza 35 m2. Rady doświadczonego projektanta wnętrz są tutaj wskazane – umożliwią zagospodarowanie całej przestrzeni w przemyślany sposób.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dziękuję za taką reklamę
dziękuję za taką reklamę
1 rok temu

“Dom modułowy to solidna konstrukcja, w której możemy mieszkać cały rok”.