Na sygnale Oświęcim

Domowy agresor zatrzymany. Miał przy sobie narkotyki

Zdjęcie poglądowe. Fot. Polska Policja

Policjanci z powiatu oświęcimskiego osadzili w areszcie śledczym 43–letniego mieszkańca Chełmka. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie fizyczne i psychiczne nad 39–letnią siostrą oraz jej 13-letnią córką. Odpowie również za posiadanie narkotyków.

W nocy z piątku na sobotę tuż przed godz. 1.00 policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku interweniowali w związku z awanturą domową w jednym z domów jednorodzinnych. W trakcie interwencji, podczas rozmowy z pokrzywdzoną 39–latką, policjanci ustalili, że jej 43 – letni brat, wobec którego toczy się już postępowanie o znęcanie nad rodziną, wszczął kolejną awanturę domową, podczas której był agresywny wobec niej oraz jej 13-letniej córki. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu.

Na podstawie dowodów zebranych w trakcie postępowania podejrzanemu przedstawiono zarzut znęcania fizycznego, psychicznego, gróźb karalnych oraz naruszenia nietykalności, których dopuścił się wobec pokrzywdzonych. Czynów tych dokonywał od kilku lat najczęściej będąc pod wpływem alkoholu oraz narkotyków. Ponadto przedstawiony mu został również zarzut posiadania narkotyków w postaci 49 gram mefedronu, które posiadał podczas poprzedniej interwencji. Za to przestępstwo odpowie w warunkach recydywy, ponieważ w 2020 roku odbywał już karę dwóch lat pozbawienia wolności za przestępstwo narkotykowe.

Akta sprawy wraz z wnioskiem o wydanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych trafiły w ręce prokuratora Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu. W niedzielę zatrzymany usłyszał prokuratorskie zarzuty. W poniedziałek rano podejrzany został osadzony w areszcie śledczym.

google_news