Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Doświadczenia, kontakty, pomysły. Buduj swój biznes ze wsparciem BNI+

Krzysztof Dudek, dyrektor regionalny BNI.

Bielski region największej na świecie organizacji biznesowej Business Network International (BNI) to wzór skuteczności działania. Tylko tutaj, obok kilku największych polskich miast, rozwijana jest grupa BNI+, która zrzesza właścicieli biznesów osiągających roczne przychody od 5 do 150 milionów złotych rocznie. – Umożliwiamy przedsiębiorcom profesjonalne wsparcie, wymianę kontaktów i doświadczeń, co szybko przekłada się na rozwijanie wspólnych przedsięwzięć. Bo konkretne rozmowy powinny przynosić konkretny zysk – uważa Krzysztof Dudek, dyrektor regionalny BNI.

Siła rekomendacji

BNI jest największą organizacją rekomendacji biznesowych na świecie. Od ponad trzech dekad przedsiębiorcy z całego świata zobowiązują się dostarczać wysokiej jakości usługi oraz budować zaufane i wartościowe relacje biznesowe. Istotą BNI jest przekazywanie profesjonalnych rekomendacji, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem w biznesie oraz rozbudowywanie sieci kontaktów o potencjalnych partnerów biznesowych, inwestorów i podwykonawców. Według badań przeprowadzonych przez BNI, aż 98 procent firm opiera się na rekomendacjach przy pozyskiwaniu nowych klientów. Jednak tylko 3 procent firm ma strategię na rekomendacje. – Dlatego naszą misją jest pomoc przedsiębiorcom w dynamicznym rozwoju ich firm dzięki marketingowi rekomendacji oraz zmiana oblicza polskiego biznesu. Kluczowym elementem grup BNI jest zasada braku konkurencji. Oznacza to, że w każdej z nich może działać tylko jedna firma z danej branży – wskazuje dyrektor regionalny Krzysztof Dudek.

Gdy 15 lat temu rozwijano BNI w Polsce, na poziomie lokalnym budowano standardowe grupy, bez podziału na dochody. Jednak w miarę rozrastania się organizacji, przedsiębiorcy sami wskazali na potrzebę wyszczególnienia grup w taki sposób, by współpracować mogły podmioty, które dysponują podobnym potencjałem. Już teraz funkcjonują grupy dla właścicieli biznesów, których przychody przekraczają 300 milionów złotych rocznie, a nawet miliard złotych rocznie. W takiej działa choćby Rafał Brzoska, szef spółki InPost, która dosłownie zrewolucjonizowała rynek usług kurierskich. Wszystko to pokazuje, że BNI to znakomita platforma zarówno dla małych, średnich, jak i największych firm. – Chcąc wypełnić lukę, obecnie w Polsce rozwijamy grupy premium – BNI+, przeznaczone dla tych przedsiębiorców, udziałowców i akcjonariuszy, których roczne przychody mieszczą się w przedziale od 5 do 150 milionów złotych. Mieszkamy w świetnie rozwiniętym gospodarczo regionie, więc potencjał pod tym względem jest ogromny – objaśnia Krzysztof Dudek.

Prestiż BNI+

Grupy BNI+ są teraz rozwijane w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach i właśnie w rejonie Bielska-Białej. – To dla nas powód do dumy, że jesteśmy na tym samym poziomie, co największe polskie ośrodki. Włożyliśmy w to ogromną pracę i udowodniliśmy, że było warto, że to wybornie działa. Idea BNI znakomicie się u nas przyjęła, a przedsiębiorcy chętnie korzystają z możliwości, jakie ona stwarza. Dzisiaj ogranicza nas już tylko fantazja, bowiem współpraca tak wielu znaczących lokalnych podmiotów daje ogromne możliwości rozwoju wszelkich biznesów, także tych nowatorskich – zauważa dyrektor regionalny BNI.

O możliwościach, jakie stwarza nowa grupa BNI+, potencjalni jej członkowie są osobiście informowani przez dyrektora regionalnego, a także podczas biznesowych kolacji. Celem nowego przedsięwzięcia jest skupienie przynajmniej 20 podmiotów biznesowych. Choć prace dopiero ruszyły, w nowej grupie znajduje się już pięć przedsiębiorstw-liderów spełniających wymagania. Obecnie są to firmy: 3Cargo – zajmująca się logistyką towarów celnych, Łakoć – wiodący w regionie dystrybutor artykułów spożywczych, Lemarpol – zajmujący się sprzedażą, serwisem i wynajmem wózków widłowych, Dom dla Każdego – budujący i sprzedający budynki mieszkalne oraz Ascomp – wdrażający kompleksowe rozwiązania informatyczne. Obecnie trwają rozmowy o przyjęciu kolejnych czterech znaczących firm. To Berndorf Baderbau, budujący baseny ze stali nierdzewnej, Elektronews z branży elektroenergetycznej, Ziterm zajmujący się budową instalacji w budynkach oraz Młyn Pogorzelec, znany producent mąki.

Członkowie nowej grupy BNI+ znajdą się w uprzywilejowanej pozycji i otworzą się przed nimi nowe horyzonty. – Mówimy o biznesach z milionowymi dochodami, mających ugruntowaną pozycję na rynku i dobre kontakty. W tym przypadku działalność grupy nie ogranicza się do wymiany kontaktów i wzajemnych rekomendacji. To rozszerzanie perspektyw biznesowych, korzystanie z wypracowanego know-how i kluczowe relacje. To zjednoczenie się mocnych podmiotów, które razem będą potrafiły zbudować nową jakość, podjąć się nowych i ważnych przedsięwzięć. Przedsiębiorcy z tej grupy będą doskonale i na bieżąco wiedzieć, co słychać w biznesach o podobnej randze, jakie są trendy, możliwości pozyskiwania środków, z kim warto współpracować – wylicza Krzysztof Dudek. – Tym samym tworzymy nowe miejsce dla dużego biznesu z naszego regionu. Specjalnie dla ludzi, którzy nie chcą stać w miejscu, tylko stawiają na rozwój. Sądzę, że stworzymy zgraną drużynę, którą będzie cechować wytrwałość, profesjonalizm, a przede wszystkim stawianie sobie i realizacja nawet najbardziej ambitnych celów – dodaje. – Udział w BNI+ to także fachowy pakiet szkoleń obsługiwanych przez John Maxwell Team Poland i znakomite eventy dla przedsiębiorców, których firmy mają podobny status. Przedsiębiorcy z tej grupy mogą też liczyć na moje osobiste zaangażowanie i wprowadzenie we wszystko, czym się zajmujemy – zapewnia dyrektor regionalny.

Wiedza, doświadczenie, wyniki

– Jaki jest do tego wszystkiego klucz? Mamy już ogromną wiedzę, doświadczenie i przykład najbardziej znanych polskich firm, które cenią sobie współpracę w ramach BNI oraz dzielą się swoimi spostrzeżeniami, przyczyniając się do budowy naszej marki. My nie marnujemy czasu na bezowocne spotkania i wydarzenia, na których mówi się dużo, ale nic z tego nie wynika. U nas spotkanie biznesowe „1 na 1” ma określone ramy, gdzie naciska się na biznes, inwestycje i rozwój, a zawsze kończy się to konkretnymi wnioskami. Szanujemy czas członków BNI, którzy mogą skupić się na efektywnym rozwijaniu swoich biznesów z zaufanymi partnerami. Co więcej, gdy działamy wspólnie w ramach BNI, członkowie mogą bardzo szybko się wzajemnie ze sobą kontaktować i dzielić pomysłami – tłumaczy dyrektor.

W bielskim regionie BNI funkcjonuje aż sześć grup, w tym w Bielsku-Białej, Żywcu, Cieszynie i Czechowicach-Dziedzicach. To BNI Beskid, BNI Trust, BNI Partners, BNI Eureka, BNI Queen oraz BNI Rotunda. Liczą one już ponad 150 członków. W ciągu ostatniego roku wartość transakcji dokonanych dzięki samym tylko rekomendacjom wyniosła 31 milionów złotych. Członkowie lokalnych grup to doświadczeni przedsiębiorcy, często liderzy w swoich branżach, pragnący rozwijać swoje firmy przez rekomendacje i jednocześnie pomóc innym. – Naszym celem jest rozpowszechnianie idei rozwoju biznesu przez rekomendacje i networking wśród przedsiębiorców we wszystkich zakątkach Polski. Wysoka jakość usług i produktów, potwierdzona przez rekomendacje innych członków to tylko wierzchołek góry lodowej. Najważniejszym zadaniem jest działanie zgodne z zasadą „givers gain” – czyli „dający dostaje”. Im więcej da się od siebie, tym więcej się otrzyma – tłumaczy Krzysztof Dudek.

Spotkajmy się i porozmawiajmy o możliwościach współpracy

Krzysztof Dudek, dyrektor regionalny BNI
tel. 602 801 306

google_news